REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Výstava Arabela

Datum konání : do 28.5.2010
Místo konání : Zámek Červený Hrádek

Výstava kostýmů a rekvizit z oblíbených pohádkových seriálů Arabela a Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.
Na návštěvníky se těší půvabné princezny Arabela a Xenie s celou královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími postavami z Říše pohádek pro děti i dospělé.

Otevírací doba:
10,00 – 17,00
Při objednávce v zámecké restauraci a po předložení vstupenky z výstavy Arabela dostanete minibábovku zdarma.
Výstava bude přístupná do 28. května.
Zámek Červený hrádek stojí necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor.

Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.
Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se mohou seznámit s historií zámku a zhlédnout nejzajímavější prostory v interiéru, jimž vévodí velkolepý rytířský sál s bohatou výzdobou.
Zámek, který je majetkem města Jirkova, nyní spravuje Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Jirkov, p. o. Historická památka slouží částečně jako hotel se zámeckou restaurací, vinárnou a výletní restauraci v oranžerii.
Součástí zámku je i školicí středisko, jehož výstavba byla dokončena v roce 2006 za podpory Evropské unie.
www

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA