REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Vysočina – Vaše ideální rodinná dovolená

Kam s dětmi na Vysočině
Kam s dětmi na Vysočině

Pokud přemýšlíte, kam se s dětmi vydáte na dovolenou nebo jenom na prodloužený víkend, Kraj Vysočina Vám má rozhodně co nabídnout.
Top cíle pro rodiny s dětmi:
Šikland – Westernové městečko Šiklův mlýn a Strašidelný zámek Draxmoor
Lanové centrum PraLEZ v Jihlavě
Expozice Cesty časem v Třebíči
ZOO Jihlava
vysocina_01Dalešická přehrada, projížďka lodí Horácko
Aquapark Vodní ráj Jihlava
Jihlavské podzemí
Pelhřimov – Muzeum rekordů a kuriozit, Muzeum strašidel, Pelhřimovské peklo
Modelové království  ve Žďáře nad Sázavou
Úzkokolejná železnice Kamenice nad Lipou – Obrataň
Jaderná elektrárna Dukovany
Trocha  historie…
vysocina_05Vysočina oplývá množstvím historických a kulturních památek, které přímo vybízejí k rodinným výletům. V regionu se nachází hned tři památky, které měly to štěstí a byly zapsány do seznamu Světového dědictví UNESCO. Jedná se o historické centrum Telče, jehož náměstí je lemováno měšťanskými domy s renesančními štíty a arkádovými podloubími, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou  od architekta J. B. Santiniho ve stylu barokní gotiky a dále o  románsko-gotickou baziliku sv. Prokopa v Třebíči a unikátně zachovalé stavby židovského města se dvěma synagogami a rozlehlým židovským hřbitovem.
Zámků a hradů tu máme také dosti, za zmínku stojí například hrady Roštejn, Kámen,  Lipnice a Ledeč nad Sázavou. Přímo pohádkově se budete cítit na zámku v Telči nebo v Jaroměřicích nad Rokytnou. V Žirovnici pak najdete nejen zámek a zámecký pivovar  s expozicí perleťářství, šicích strojů a pivovarnictví, ale i šprýchar, kde si budete moci prohlédnout venkovské tradice a řemesla.
Pokud budete v létě unaveni četnými návštěvami  měst s historickými památkami, není nic snazšího, než utéci do přírody. Vysočina svým zvlněným terénem láká turisty na pěší výlety, na výlety na kole či na koni. Dále se zde nachází mnoho naučných stezek, při jejichž absolvování se dozvíte spoustu užitečných informacích o fauně a floře tohoto kraje. Skalní útvary Žďárských vrchů zase učarují horolezce a spousta rybníků  a lesů zase vodomily a houbaře.
Vysočina je zkrátka ideální cíl vaší dovolené, inspirujte se na www.region-vysocina.cz, kde naleznete veškeré informace o turistické nabídce, tipy na výlety, mapový portál či katalog ubytovacích zařízení.
Těšíme se na shledanou na Vysočině!
vysocina_03
publicita
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA