REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Výlety na kolech, hrady i zámky, interaktivní science muzeum a výtečné jídlo – vítejte na Střední Moravě!

Střední Morava má více než 200 km upravených a přehledně značených cyklotras
Více než 200 km upravených a přehledně značených cyklotras

Střední Morava je rozmanitý region, protkaný upravenými trasami pro cykloturistiku, in-line nadšence i příznivce koloběžek. Čeká Vás více než 200 km přehledně značených cyklotras. Můžete se vydat na výlet malebnou krajinou, putovat od jedné památky ke druhé a cestou si vychutnat nejen přírodní a historické zajímavosti kraje, ale také prvotřídní kuchyni.
Pokud chcete Střední Moravu projet na kole, můžete vyzkoušet evropské dálkové cyklotrasy Eurovelo 4 a Eurovelo 9 nebo regionální cyklotrasu Litovelským Pomoravím, Cyklostezku Bečva a Moravskou stezku s úseky pro rodiny s dětmi i náročnějším stoupáním pro zdatnější jezdce.
Zajímá-li vás vojenská historie, pak je právě pro vás určená Cesta po pevnůstkách Císařsko-královské olomoucké pevnosti. V areálu Korunní pevnůstky je od dubna 2015 zpřístupněno nové science muzeum Pevnost poznání. V rámci čtyř stálých interaktivních expozic z oblasti přírodních a humanitních věd je pro návštěvníky připraveno více než 200 zábavných exponátů, dílny pro dobrodružné pokusy nebo digitální planetárium. Pojedete-li s dětmi nebo hledáte nenáročnou trasu s hrady a zámky, zvolte Cyklostezku Bečva. Cestou vás upoutá hrad Helfštýn, jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě, renesanční elegance zámků Hranice a Tovačov a příjemný chládek si užijete ve Zbrašovských aragonitových jeskyních.
REKLAMA

Pečené kachní prso na hanáckém krupotu se salátem z kysaného zelí
Originální Olomoucké tvarůžky, aromatický sýr Niva z Otinovsi, pecáky, zabíjačkové speciality nebo výborné regionální pivo …všechny tyto lokální produkty a zdejší poctivou kuchyni, založenou na historii a tradici Střední Moravy si náležitě vychutnáte na speciální Gurmánské trase, i na dalších místech. Projekt Ochutnejte Hanousdružuje restaurace, které nabízejí v rámci stálého menu domácí pokrmy z místních surovin, připravované dle původních receptur. Těšit se můžete například na Kornout z domácí uzené krkovice, plněný tvarůžkovým tatarákem nebo Pečené kachní prso na hanáckém krupotu se salátem z kysaného zelí.
Rezervujte si svůj pobyt nebo výlet na Střední Moravě! www.moraviaforyou.cz
stredni_morava_logo_a_rop_eu

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA