REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Vánoční filmy pro unavené rodiče

Abychom uzavřeli naše vánoční doporučení na pohádky a filmy, máme zde pro vás ještě deset našich oblíbených filmů s vánoční tématikou. Určitě si rádi odpočinete, když vaše ratolesti usnou a pustíte si nějakou vánoční klasiku. Máme tady novější kousky, i pár kousků „pro pamětníky“ z našeho mládí.

Čtvery Vánoce (2008)

Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu.

Čtvery Vánoce
Čtvery Vánoce

Deník Bridget Jonesové (2001)

Bridget Jonesová je jednatřicetiletá sympatická Angličanka, která svou osamělost zahání cigaretami, alkoholem a množstvím nezdravého jídla. Navíc má zvláštní talent na trapasy. Jeden z nich ji čeká na novoroční oslavě, kde se jí matka pokusí dohodit vhodného ženicha. Tentokrát to je protivný a snobský právník Mark Darcy, kterého zná z dětství.

REKLAMA

Bridget Jonesová
Bridget Jonesová

Gremlins (1984)

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci.

Roztomilost sama...
Roztomilost sama…

Lásce na stopě (2001)

Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. 

REKLAMA

Lásce na stopě
Lásce na stopě

Láska nebeská (2003)

Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. 

Pelíšky (1999)

A je tu zpět jedna z nejúspěšnějších českých filmových komedií od renomovaných tvůrců s řadou skvělých herců. Vraťme se tedy s oblíbenými postavami k rodinným rituálům, láskám a trapasům odehrávajícím se na sklonku šedesátých let minulého století v jedné pražské čtvrti.

Prázdniny (2006)

Hollywoodská režisérka filmových upoutávek Amanda touží po nepovedeném vztahu uniknout svým starostem a utéct někam hodně daleko. Stejně je na tom i londýnská novinářka Iris, která se právě dozvěděla, že se jediný muž jejího života zasnoubil s jinou. Amanda se rozhodne strávit vánoční prázdniny v pronajatém domku na anglickém venkově, Iris jí přenechá svůj dům pouze v případě, že jí Amanda na oplátku poskytne ten svůj.

Poslední prázdniny (2006)

Georgia pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy, ale není schopná mu to dát najevo. 

Poslední prázdniny v Karlových Varech
Poslední prázdniny v Karlových Varech

Střihoruký Edward (1990)

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve, než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama.

Střihoruký Edward
Střihoruký Edward

Život je krásný (1946)

Jestli existuje opravdu klasický vánoční filmový příběh, tak je to určitě Caprův Život je krásný, který měl svoji premiéru o Vánocích roku 1946. Byl to jeho první snímek, natočený po druhé světové válce a známý tvůrce v něm chtěl apelovat na dobrou stránku komplikované lidské povahy.

Nádherná klasika
Nádherná klasika

Pokud byste se chtěli podívat na tipy na filmy pro celou rodinu, najdete je tady. A taky pro vás máme například parádní vánoční animované speciály.

Zdroj: ČSFD

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA