REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Rodinné filmy (nejen vánoční)

Filmy, které nás rozesmějí, rozněžní a zaručeně pobaví celou rodinu. Mají taky skvělou vlastnost – a to, že na ně můžeme koukat znova a znova a nikdy nás neomrzí. Jsou to prostě rodinné klasiky, které si jednou za čas zapne rád každý z nás. Možná je teď ten správný čas, tak koukněte, jaké jsou ty naše rodinné filmy.

Beethoven (1992)

Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti vyloupí obchod se zvířaty, ale záhy musí uprchnout před policií. Malé štěňátko bernardýna jim uteče a nepozorovaně se dostane do domku Newtonových. 

Beethoven, nejlepší přítel. Foto: ©letterboxd.com
Beethoven, nejlepší přítel. Foto: ©letterboxd.com

E. T. –  mimozemšťan (1982)

V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. 

REKLAMA

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977)

Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!“ stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka.

Jumaji (1995)

Dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě.

REKLAMA

Tajemná hra Jumanji.
Tajemná hra Jumanji.

Kdopak to mluví (1989)

Mollie, 33letá svobodná účetní jedné newyorské společnosti otěhotní s jedním klientem své firmy. Při cestě do porodnice se seznámí s taxikářem Jamesem, který nastávající matce ochotně podá pomocnou ruku a později vypomáhá jako hlídač malého Mikeyho.

Mrs. Doubtfire – Táta v sukni (1993)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme.

Úžasná role úžasného herce.
Úžasná role úžasného herce.

Psí poslání (2017)

Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat.

Rodina na baterky (2021)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. 

Sám doma (1990)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc – a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná.

S tebou mě baví svět (1982)

Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům.

Tohle nás prostě baví :-).
Tohle nás prostě baví :-).

Pokud byste chtěli další tipy na to, co si zapnout třeba o svátcích, najdete je tady nebo třeba tady.

Zdroj: ČSFD

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA