REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Vánoční pohádkové speciály aneb animované pohádky pro děti

Milují vaše děti zvířátka z Madagaskaru? Krtečka, Olafa nebo ovečku Shaun? Věděli jste, že spousta oblíbených pohádek má své vánoční speciály? Krátké filmy s vánoční tematikou, které potěší každého „malého“ velkého fanouška. Abyste nemuseli pátrat, které pohádky to jsou, udělali jsme to za vás.

Krtek o Vánocích (1975)

Napadl sníh a Krteček shání stromeček, aby mohli s myškou oslavit Vánoce. Ničí jim ho ale zlá vrána. Naštěstí se jí zbaví a můžou si předat dárky.

Kung Fu Panda slaví svátky (2010)

Blíží se oblíbené zimní svátky plné ozdob, tancování a jídla. Vyhlášený pandí jedlík Po se nemůže dočkat, až se svým otcem bude moct opět pohostit báječnou nudlovou polévkou své přátelé z celé vesnice. Jenže letošní svátky budou muset proběhnout v jiném duchu.

REKLAMA

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

Ledové království: Vánoce s Olafem (2017)

V krátkém filmu Ledové království: Vánoce s Olafem prožívají sněhulák Olaf a sob Sven veselé vánoční dobrodružství. Princezna Anna a královna Elsa připraví v království Arendelle vůbec první oslavu Vánoc.

Medvídek Pú: čas svátků (1999)

Parta kamarádů ze Stokorcového lesa přichází na DVD s dlouhohrajícím příběhem Čas svátků plného legrace, hudby a sněhu. Medvídek Pú a jeho kamarádi, Tygr, Prasátko a Králík, mají velmi rádi zimu, jako všechny děti. Jenže – světe div se – oni ještě nikdy žádnou nezažili. 

REKLAMA

Mickeyho kouzelné Vánoce (2001)

Oblíbení Disneyho hrdinové se s vámi chtějí podělit o vánoční zážitky. Mickey a všichni jeho hosté jsou po velké sněhové bouři zavaleni v Myšmaši. Je tu Medvídek Pú, Prasátko, Bell, Sněhurka, Ariel a mnoho dalších starých i nových Mickeyho kamarádů. Všichni jsou veselí, jen Donald má špatnou náladu.

Mickeyho kouzelné Vánoce
Mickeyho kouzelné Vánoce

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Příběh tohoto krátkého animovaného filmu, ve kterém vystupuje spousta postav z Disneyho animovaných pohádek, začíná těsně před Vánoci. Všichni se těší, zdobí stromečky, chystají své domovy, jen Skrblík o Vánocích nemůže ani slyšet a myslí stále jen na své peníze. 

Ovečka Shaun: Vánoční příběh (2021)

Shaunovi se nedaří sehnat větší punčochu, a tak se celá farma vydá na pěkně divokou vánoční výpravu. A dokonce na saních!

Shrekovy Vánoce (2007)

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu.

Shrekovy Vánoce nemůže vynechat ani jeho kamarád oslík.
Shrekovy Vánoce nemůže vynechat ani jeho kamarád oslík.

Šťastný a veselý Madagaskar (2009)

Je to už skoro rok, co se čtveřice oblíbených hrdinů z Madagaskaru ocitla na exotickém ostrově. Blíží se Vánoce a mají jedno velké společné přání – strávit svátky ve své milované newyorské zoo. Jenže jejich plán na dlouhý let balónem do zimního New Yorku zhatí zlobivý král Jelimán.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Nikdy neplav sám! Tak zní tučňáčí vánoční krédo, proto musí vyrazit na bláznivou štědrovečerní misi… V newyorské zoologické zahradě si všechna zvířátka užívají tu pravou vánoční pohodu, jedinou výjimku ale představuje lední medvěd Ted. 

Tučňáci z Madagaskaru
Tučňáci z Madagaskaru

A aby toho nebylo málo, další tipy na vánoční pohádky najdete zde (pro mladší děti) a zde pro ty starší.

Zdroj: ČSFD.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA