Vánoční pohádkové speciály aneb animované pohádky pro děti

Milují vaše děti zvířátka z Madagaskaru? Krtečka, Olafa nebo ovečku Shaun? Věděli jste, že spousta oblíbených pohádek má své vánoční speciály? Krátké filmy s vánoční tematikou, které potěší každého „malého“ velkého fanouška. Abyste nemuseli pátrat, které pohádky to jsou, udělali jsme to za vás.

Krtek o Vánocích (1975)

Napadl sníh a Krteček shání stromeček, aby mohli s myškou oslavit Vánoce. Ničí jim ho ale zlá vrána. Naštěstí se jí zbaví a můžou si předat dárky.

Kung Fu Panda slaví svátky (2010)

Blíží se oblíbené zimní svátky plné ozdob, tancování a jídla. Vyhlášený pandí jedlík Po se nemůže dočkat, až se svým otcem bude moct opět pohostit báječnou nudlovou polévkou své přátelé z celé vesnice. Jenže letošní svátky budou muset proběhnout v jiném duchu.

Kung Fu Panda

Ledové království: Vánoce s Olafem (2017)

V krátkém filmu Ledové království: Vánoce s Olafem prožívají sněhulák Olaf a sob Sven veselé vánoční dobrodružství. Princezna Anna a královna Elsa připraví v království Arendelle vůbec první oslavu Vánoc.

Medvídek Pú: čas svátků (1999)

Parta kamarádů ze Stokorcového lesa přichází na DVD s dlouhohrajícím příběhem Čas svátků plného legrace, hudby a sněhu. Medvídek Pú a jeho kamarádi, Tygr, Prasátko a Králík, mají velmi rádi zimu, jako všechny děti. Jenže – světe div se – oni ještě nikdy žádnou nezažili. 

Mickeyho kouzelné Vánoce (2001)

Oblíbení Disneyho hrdinové se s vámi chtějí podělit o vánoční zážitky. Mickey a všichni jeho hosté jsou po velké sněhové bouři zavaleni v Myšmaši. Je tu Medvídek Pú, Prasátko, Bell, Sněhurka, Ariel a mnoho dalších starých i nových Mickeyho kamarádů. Všichni jsou veselí, jen Donald má špatnou náladu.

Mickeyho kouzelné Vánoce

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Příběh tohoto krátkého animovaného filmu, ve kterém vystupuje spousta postav z Disneyho animovaných pohádek, začíná těsně před Vánoci. Všichni se těší, zdobí stromečky, chystají své domovy, jen Skrblík o Vánocích nemůže ani slyšet a myslí stále jen na své peníze. 

Ovečka Shaun: Vánoční příběh (2021)

Shaunovi se nedaří sehnat větší punčochu, a tak se celá farma vydá na pěkně divokou vánoční výpravu. A dokonce na saních!

Shrekovy Vánoce (2007)

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu.

Shrekovy Vánoce nemůže vynechat ani jeho kamarád oslík.

Šťastný a veselý Madagaskar (2009)

Je to už skoro rok, co se čtveřice oblíbených hrdinů z Madagaskaru ocitla na exotickém ostrově. Blíží se Vánoce a mají jedno velké společné přání – strávit svátky ve své milované newyorské zoo. Jenže jejich plán na dlouhý let balónem do zimního New Yorku zhatí zlobivý král Jelimán.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Nikdy neplav sám! Tak zní tučňáčí vánoční krédo, proto musí vyrazit na bláznivou štědrovečerní misi… V newyorské zoologické zahradě si všechna zvířátka užívají tu pravou vánoční pohodu, jedinou výjimku ale představuje lední medvěd Ted. 

Tučňáci z Madagaskaru

A aby toho nebylo málo, další tipy na vánoční pohádky najdete zde (pro mladší děti) a zde pro ty starší.

Zdroj: ČSFD.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama