REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

V Telči zažijete adrenalin i historii: otevírá Panský dvůr

Sluneční hodiny v Panském dvoře odpočítávají poslední dny do slavnostního otevření
Sluneční hodiny v Panském dvoře odpočítávají poslední dny do slavnostního otevření

Začátek prázdnin v Telči přinese velkou novinku. V sobotu 11. července otevírá své brány Panský dvůr, centrum volnočasových aktivit a turistiky. Telč se tak stane rájem pro rodinné výlety plné zábavy i historie. V Panském dvoře je pro vás připraveno sportovní vyžití i naučné a kulturní programy.
 
 
Umělá lezecká stěna a interiérové lanové centrum s drytoolingem
Panský dvůr nabízí mnoho sportovních aktivit pro všechny – od malých neposedů přes zdatné sportovce až po aktivní seniory. Největším tahákem je rozlehlé lanové centrum s drytoolingem. Lákalo vás někdy obout si mačky, vzít do rukou cepíny a stoupat k nebi po zmrzlém vodopádu? Panský dvůr je u nás jedním z mála míst, kde si můžete drytooling vyzkoušet. Centrum nabízí lehčí překážky pro začátečníky, ale i náročné cesty s převisy pro zkušené lezce. Rozehřát se můžete na klasické lezecké stěně, v začátcích vám poradí ochotní instruktoři.
Celý areál má velkou výhodu – je krytý, takže překážky můžete zdolávat za každého počasí. Dřevěné prolézačky, vratké řebříky propojené systémem spletitých lan, všechno je nastraženo tak, aby prověřilo obratnost mrštných i rozvážných lezců.
Pokud nepatříte mezi milovníky adrenalinu, můžete křepčení na lanech nechat svým ratolestem. Ty nejmenší nechte řádit v dětské herně U zvířátek a sami se posaďte na terasu útulné kavárny.
Foto2V lanovém centru si zvednete hladinu adrenalinu v krvi
Výstava ze života na panství a v podzámčí
Až vybijete přebytečnou energii, případně načerpáte síly na další program, projděte se prohlídkovým okruhem místní výstavy. Expozice z historie života na panství a v podzámčí poodhalí minulost Panského dvora – od pobíhající drůbeže a bučícího dobytka, přes desítky čeledínů a nádeníků až po prozpěvující děvčata nesoucí džbery čerstvého mléka. Prohlédnout si můžete i dobové povozy a stroje, které lidé v minulosti používali.
Součástí areálu bude půjčovna kol a multifunkční sál, kde budou pořádány divadelní představení, koncerty nebo společenské akce. Na nádvoří pak bude přes léto v provozu letní kino.
Přijďte na slavnostní otevření v sobotu 11. července v 10 hodin, čeká na vás zajímavý celodenní program, který si užijí děti i dospělí:
REKLAMA

  • volně přístupné lanové centrum
  • soutěže a promítání pro děti
  • živá hudba, skákací boty, cyklokuriozity

Foto3V Panském dvoře si můžete v kočáře vyjet na prohlídku města
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA