REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Za šlechtou i turistikou do malebných Bučovic

Město Bučovice

Jiráskova 502, 685 01 Bučovice, Zobrazit na mapě

Dějiny tohoto malebného jihomoravského města se začaly psát v roce 1322, kdy se o Bučovicích objevila první zmínka na listině velehradského kláštera. Již ve 13. století však dle archeologických výzkumů stál v prostoru dnešní zámecké zahrady velký kamenný kostel a na místě dnešního lesoparku se nacházel dřevěný hrádek.

V 15. století do městečka přišli Židé, kteří se zasloužili o jeho hospodářský rozvoj zejména ve druhé polovině 18. a v první polovině 19. století. Dnes o jejich někdejší existenci v Bučovicích svědčí už jen rozsáhlý židovský hřbitov.

V poslední čtvrtině 16. století začal majitel panství Jan Šembera budovat nejskvostnější renesanční zámek na Moravě. Stavbu dokončila jeho dcera Kateřina s manželem Maxmiliánem z Liechtensteina ve 30. letech 17. století. V té době jeho nádvoří obohatila manýristická fontána.

Dominantou města je i farní kostel vystavěný v barokním stylu, po úpravách ve 20. letech 19. století získal zvnějšku pozdně klasicistní vzhled.

Na kopci nad městem se nachází asi dvanáctihektarový lesopark sloužící k volnočasovým aktivitám. A nejen pro rodiny s dětmi je v létě k dispozici koupaliště s vyhřívanou vodou, v zimě krytý bazén.

Díky poloze na úpatí Ždánického lesa Bučovice nabízejí aktivní odpočinek příznivcům pěší turistiky a cyklistiky. Značenými stezkami se lze snadno dostat do Chřibů i Moravského krasu.

Kalendář akcí pro toto místo

Bučovice
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA