REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Telka slaví 70 – Interaktivní výstava v prostorách Galerie ČT

V originální expozici si návštěvníci všech věkových kategorií projdou tím nejzajímavějším ze sedmi desetiletí televizní tvorby, zvláště z posledních 12 let.

Do Galerie doslova vtančíte tunelem spolu s účinkujícími z oblíbené televizní show StarDance …když hvězdy tančí. Dále vás čeká doupě Sněžného draka s 3D modelem a originály kostýmů.

Projdete si scénami z nezapomenutelných filmů Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Zasoutěžíte si se Zázraky přírody, ve Videostopu si prověříte své znalosti z oboru filmu a televize, nebo se můžete trefit míčkem do obří buřinky z pořadu 6 ran do klobouku.

REKLAMA

Ti odvážnější si pak zkusí napsat diktát se Zdeňkem Svěrákem a přitom si užijí zábavný videomapping. Milovníky techniky zase uchvátí unikátní funkční dobová kamera z roku 1962 a další ukázky techniky z let minulých.

V expozici uvidíte i opravdové historické loutky, zapůjčené z trezoru ČT – třeba Aninku z Broučků či strašidlo Barbuchu z pohádky Kubula a Kuba Kubikula. Můžete si taky na vlastní kůži vyzkoušet umění dabingu – namluvit po svém třeba známé postavičky z Večerníčka. A komu to nestačilo, projde si ještě Bludištěm Staré Prahy, kde najde originální loutky, scény a dekorace ze slavných seriálů a pohádek, jako Cirkus Humberto, Chobotničky z druhého patra, Štaflík a Špagetka, O Plaváčkovi, Šťastný smolař, Bylo nás pět a mnoha dalších.

REKLAMA

A kdy a kam máte dorazit?

V Galerii ČT na Kavčích horách máme otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin, ve dnech státních svátků zavřeno.

Vstupné na výstavu je zdarma.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA