Středočeské aktivity bojují o titul nejlepší turistické nabídky roku 2011

Agentura CzechTourism odstartovala soutěž o nejlepší turistickou nabídku v Česku. V Cenách Kudy z nudy bojuje o přízeň hlasujících i deset zajímavých aktivit ze středních Čech, které mohou promluvit do výsledků hlasování. Cenu si odnese nejen vítěz soutěže, ale i hlasující na www.cenykudyznudy.cz. Na ty čekají outdoorové koloběžky, volné vstupy do muzeí nebo třeba netradiční prohlídky památek s kastelánem.

Královský Karlštejn

Několik cílů v Česku o známost mezi turisty bojovat opravdu nemusí. Patří mezi ně třeba hrad Karlštejn, proslulý i díky filmovému zpracování Noci na Karlštejně. Hrad je turistům otevřen téměř po celý rok, hlavním tahákem je okruh s kaplí svatého Kříže, kde je k vidění největší soubor deskových obrazů na světě. Atrakcí se stalo také Karlštejnské vinobraní, které se letos koná 24.-26. 9. 2011.
Národní památkový ústav, správa hradu Karlštejn
267 18 Karlštejn
otevírací doba: v sezoně 9.00-19.00, zavřeno po, vstupné: 170 Kč za II. okruh

Kuriózní muzeum plné nočníků

Do některých muzeí se musíte zajet podívat už jen kvůli jejich názvu. Třeba takové Muzeum historických toalet a nočníků najdete na tvrzi Třebotov nedaleko od Prahy a pohromadě tu uvidíte na 800 nočníků a 80 toalet. Některé jsou opravdu unikátní, jako např. nočník vyrobený pro Napoleona. Před návštěvou tohoto nevšedního muzea si ale ověřte jeho otevírací dobu: pravidelně otevírají jen první sobotu v měsíci nebo na objednávku.
Muzeum historických toalet a nočníků
U tvrze 1. Tvrz Třebotov, 252 26 Třebotov
otevírací doba: první so v měsíci nebo na objednávku, vstupné 70 Kč

Na dobré jídlo do vyhlášené restaurace

Kulinářská turistika je v kurzu, takže si po dobrém jídle v restauraci U Koně Klokočná pěkně rozšíříte své gastronomické obzory. Ve vyhlášené restauraci s historií sahající až do 17. století vládne svou vařečkou šéfkuchař Jaroslav Sapík. Pochutnáte si tu na moderní české a staročeské kuchyni.
Restaurace a penzion U koně, s.r.o.
Klokočná 8, 251 64 Klokočná

Soutěž Ceny Kudy z nudy odstartovala agentura CzechTourism 20. června a probíhat bude po celé prázdniny. Přehled všech 170 nominovaných aktivit najdete na stránkách www.cenykudyznudy.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama