Zábavné výlety pro děti aneb kudy z nudy v Praze

Nabízí se mnoho možností kam s dětmi v Praze na výlet. Vy byste možná rádi procházeli výstavy v Praze, ale přiznejme si, že to není zrovna nejzábavnější věc na světě pro většinu dětí. Zábavné programy pro děti v rámci své výstavní činnosti nabízí pravidelně Národní galerie – Veletržní palác, Národní muzeum, nebo Městská knihovna. Zajímavá výstava, kam lze zajít celoročně, je pak Neviditelná výstava. Ač skutečně nic neuvidíte (v běžném slova smyslu), za pomoci hmatu a dalších vjemů toho vyzkoušíte opravdu hodně a zážitek je silný nejen pro děti, ale i pro nevěřící dospěláky.

Kde to děti baví vždy

Zaručenými tipy kam v Praze na výlet s dětmi je Zoo Praha, Zrcadlové bludiště na Petříně nebo Zrcadlové bludiště MAZE na Praze 1, DinoPark na Harfě, návštěva bazénů a aquaparků (Aquapalace Praha, Aquadream Barrandov, Aquacentrum Šutka, …), chození do kina Cinestar nebo Cinema City na filmy pro děti či jednou za čas do IMAXu. V Praze není také žádným tajemstvím, že maminky s dětmi rády navštěvují obchodní dům IKEA Zličín a IKEA Černý most, kde mohou využít hlídaný dětský koutek a dopřát si pár desítek minut v nekuřácké restauraci u kávy. Samozřejmostí je, že restaurace je také přizpůsobena dětem a lze tady tedy bez problémů ohřát oběd, nebo zakoupit dětské jídlo z nabídky restaurace.

Výlety v Praze do přírody

Praha má celkem hezké parky, kde lze s dětmi navštěvovat větší či menší dětská hřiště. Oblíbená je třeba Stromovka, Riegrovy sady, nebo Žluté lázně a snad nejoblíbenější a nejzábavnější je dětské hřiště Kroužky na Vltavě. Na delší výlet se můžete vypravit do Hlubočep (tram 12,14,20 – DPT někdy mění – zkrátka vše, co jezdí na Sídliště Barrandov) a odtud do Prokopského údolí (cestou jezírko s labutěmi, 2x, dětské hřiště, mini farma se zvířátky) nebo si vyšlápnout na kopec Dívčí hrady (ideální místo na pouštění draka). Krásný výlet je možné s dětmi absolvovat také do Divoké Šárky (konečná tram 26) nedaleko pražských Dejvic. Výlet do tohoto údolí je vskutku odpočinkovou procházkou.

Výlety do Prahy za nejrůznějšími akcemi

Otázku kam v Praze s dětmi řešíte možná neustále. Akce v Praze se konají téměř každý den. Není ale úplně jednoduché je všechny zaznamenat. Pomocníkem vám může být kalendář akcí portálu Kdykde.cz, kde lze hledat akce přes parametry KDY a KDE a ve filtru následně ještě zaškrtnout Vhodné pro: Rodiče s dětmi. Dětské akce jsou průběžně doplňovány, nejvíce jich je pak na Velikonoce, Vánoce, Den dětí 2016, nebo Čarodějnice.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama