Slavnosti – Barokní šermování na zámku Loučeň

Datum konání : 7.8.2010
Místo konání : Zámek Loučeň


Na zámku Loučeň se utkají šermíři o srdce krásné šlechtičny

Šermířské duely o srdce krásné dámy každou lichou hodinu. Vojenský výcvik slavného rakouského regimentu Wied každou sudou hodinu. Interaktivní zbrojnice otevřená po celý den. A jedinečné zážitky dětí z absolvovaného vojenského výcviku, nebo chytání ryb s vodníkem. To je Barokní šermování na zámku Loučeň, které se uskuteční v sobotu 7. srpna.
První srpnová sobota na zámku Loučeň bude ve znamení šermu.
První srpnovou sobotu bude zámek Loučeň v obležení šermířů. Koná se tu totiž premiéra další zámecké slavnosti, nazvané Barokní šermování.
Program zahájí 7. srpna v 11 hodin slavnostní salva k poctě hostitele, dobrodružného knížete Alexandra Thurn – Taxise.
Návštěvníci se mohou během dne těšit na šermířské duely, v nichž se bude bojovat také o srdce krásné kněžny. Po čtvrthodinových vystoupeních, která začínají každou lichou hodinu, se budou moci naučit ovládat kord také zájemci z řad návštěvníků. Jestli jste s někým na kordy, vezměte ho v tento nevšední den na Loučeň a usmiřte se s ním vtipně s kordem v ruce.
Na louce u zámeckého kostela bude možné vidět také výcvik rakouského regimentu Wied, který je zařazen do programu pro změnu každou sudou hodinu. Program obohatí ve 14.30 také vtipná fraška nazvaná Tajná schůzka na Loučeni, která se tu s úspěchem hrála poprvé před měsícem, při oslavě Narozenin zámeckých labyrintů.
Zámek Loučeň se při Barokním šermování spojil s profesionály ze šermířské skupiny Merlet. Kromě šermířských a vojenských vystoupení bude také celý den otevřena interaktivní zbrojnice, kde si budou návštěvníci moci vyzkoušet třeba princip fungování křesacího zámku.
V parku u labyrintů vznikne pět stanovišť, na kterých mohou děti soutěžní formou prodělat vojenský výcvik. Postupně se naučí ovládat sečné a bodné zbraně, potrénují mušku při střelbě na cíl, zúčastní se malého rytířského turnaje a v rámci teoretické přípravy se naučí rozeznávat jednotlivé typy zbraní. Za absolvování všech pěti výcvikových disciplín obdrží každý dětský účastník pamětní listinu, potvrzující jejich vojenskou odbornost.
Příjemným bonusem Barokního šermování nad rámec tématu bude celodenní možnost lovit s vodníkem u horního zámeckého rybníka ryby. Originální program srpnové zámecké slavnosti na Loučeni končí v 17 hodin.
Kontakt:
Loučeň č. p. 1 , Loučeň, 28937
+420 325 585 228
infocentrum@zamekloucen.cz
www.zamekloucen.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama