REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Zámek Loučeň a romantické ubytování

Zámek Loučeň
Zámek Loučeň

Evropská rarita – jedenáct labyrintů a bludišť

Ideálním místem odpočinku pro všechny cestovatele za zábavou, poznáním, ale i romantikou je zajisté zámek Loučeň. Tato barokní stavba stojí uprostřed anglického parku. Původně se zámek nacházel v prostředí francouzské zahrady, ale Thurn-Taxisové, poslední šlechtický rod, který zámek vlastnil, podlehl v druhé polovině 19. století dobové módě romantismu a tak se park začal výrazně měnit. V parku není nouze jak o klidná místa pro chvíle relaxace či meditace, tak i o místa plné zábavy, kde se všechny děti pořádně vyřádí. Nejen ty nejmenší určitě potěší jedenáct zahradních labyrintů a bludišť. Například v tisovém či palisádovém bludišti si celá rodina užije spoustu legrace.
Pokud zatoužíte v parku ochutnat vybrané speciality zámecké kuchyně, nechte si připravit piknikový koš. Stačí pak už jen vybrat příjemné místo v přírodě a ta pravá romantika pod širým nebem může začít.

loucen_02Zámkem jedině poutavě

Pouze kostýmovaný průvodce, v podobě komorníka, nadlesního či dokonce samotného knížete či kněžny, vás provede prostory zámku. Žádná suchá fakta a čísla, ale zajímavosti z doby před sto lety se dozvíte zábavnou formou. Pokud toužíte po něčem netradičním, zkuste čokoládové prohlídky, při kterých budou vaše chuťové pohárky v sedmém nebi. Dozvíte se nejen něco o historii čokolády a o tom, jak se čokoláda vyrábí, ale hlavně tu lahodnou pochoutku budete během prohlídky ochutnávat. A to už zní zajímavě, že?

REKLAMA

loucen_04Dětské prohlídky pro nejmenší

Aby si nevšední zážitek z prohlídky odvezli i ti nejmenší, pak výlet na zámek Loučeň stačí načasovat tak, abyste navštívili speciální dětskou prohlídku, která je vhodná už i pro tříleté cestovatele. Při prohlídkách s princeznou či kouzelným dědečkem nedutá ani to největší zlobidlo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoutníky přivítá na Loučeni i Bílá paní

Tajuplná prohlídka s Bílou paní potěší všechny příznivce záhad. Prohlídka s Bílou paní je zapojena do projektu Otevřete 13. komnatu. Během prohlídky vyplňujete s Bílou paní hrací kartu, za kterou dostanete klíč. Můžete pak cestovat po dalších devíti objektech zapojených do Projektu a užít si tak spoustu zábavy a dobrodružství.

REKLAMA

Po stopách první světové války

Zámecká expozice na loučenském zámku přibližuje život šlechty v prvních desetiletích 20. století. Zámkem provádí také komorník Jeho Jasnosti, Oto bouda, který zde sloužil dlouhých 40 let a jeho povídání se točí i kolem válečné doby. Šťastné a poklidné období života na zámku končí atentátem na následníka trůnu arcivévodu Františka Ferdinanda d´Este a jeho manželku v Sarajevu v létě 1918. Začíná první světová válka a do armády musí narukovat všichni muži jak ze zámku tak podzámčí. Například nejstarší syn knížete, princ Erich, slouží celé čtyři válečné roky ve Vídni. S mírem roku 1918 končí i monarchie, šlechta přichází o své tituly, výhody a v neposlední řadě o velkou část svého pozemkového majetku.  Loučeňský knížepán Alexandr Thurn-Taxis však nezahořkne a ztotožní se s ideály první Československé republiky. Tak jako za války, tak i po ní pomáhá chudým a potřebným. Například na Loučeni zřizuje domov pro svobodné matky, nebo ozdravovnu Československého červeného kříže, kterou nechal postavit po dohodě s paní Alicí Masarykovou. Tato ozdravovna funguje až do dnešní doby. Osudy Jeho knížecí Jasnosti Alexandra Jana Vincence prince z Thurnů a Taxisů si můžete připomenout na prohlídce zámku Loučeň, kterou povede osobně jeho bývalý komorník, pan Oto Bouda.

Zámecký hotel Maxmilián

loucen_03Zámecký hotel Maxmilián se nachází v areálu zámku Loučeň. Rozlehlý areál nabízí komplexní zážitek nejen pro rodiny s dětmi, zamilovaný pár či babičku s dědečkem. Od procházky parkem a labyrintáriem, přes poutavou prohlídku zámkem, výborné jídlo po útulné a pohodlné ubytování.
Ubytování je možné v krásném tříhvězdičkovém zámeckém hotelu Maxmilián a to v bezprostřední blízkosti zámku Loučeň. Původně úřednický dům na panství Thurn-Taxisů slouží od roku 2003 jako zámecký hotel, a v roce 2007 byl rozšířen o moderní přístavbu. Celkem 126 lůžek je zde pro vás, pro váš kvalitní odpočinek v místě, kde ráno slyšíte zpěv ptáků a večer uléháte, zatímco za okny šumí koruny staletých stromů. Hotel disponuje pokoji v historické a moderní části. Pokud zvolíte budovu historickou, váš pokoj bude naprostý originál, jelikož je zařízen původním nábytkem. V moderní části oceníte minimalistický, avšak příjemný design. Hotelové pokoje mají parametry kategorie superior.
Milovníci relaxace ocení možnost návštěvy hotelového bazénu, společné či privátní sauny, vířivky, nebo budou novou energii nabírat při příjemné masáži.

Ubytování přímo na zámku – zámecké apartmány

loucen_08Pro náročné klienty byly v prvním patře zámku otevřeny tři samostatné apartmány, pojmenované podle šlechtických dynastií vlastnících v minulosti loučeňský zámek. Apartmány Valdštejn, Fürstenberk a Thurn – Taxis najdete v bezprostředním sousedství zámecké expozice. Klíče vydává recepce v budově Zámeckého hotelu Maxmilián. Klientům ubytovaným v apartmánech nabízíme snídaně „přímo do postele“. Všechny apartmány mají velkou koupelnu s vanou a sprchovým koutem. Dominantou apartmánu Taxis je vana uprostřed koupelny.

Domeček knížete Alexandra

Nepochybně nejromantičtější stavba v zámeckém areálu může být na víkend, nebo třeba i na týden, jen Vaše. Domeček je dvoupodlažní budova. V přízemí je obývací pokoj s unikátním výhledem do zámeckého parku, čajová kuchyňka a WC. Venkovní schodiště vede do romantické ložnice s postelí s nebesy a rohovou vanou. Terasa nabízí klidné posezení pod korunami stromů. Kouzelná atmosféra činí z Domečku ideální místo pro svatební noc nebo jiný romantický okamžik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZámek Loučeň

adresa: Loučeň č. p. 1, 289 37 Loučeň
telefon: +420 325 585 228
email: [email protected]
www.zamekloucen.cz
loucen_01
 
 
 
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA