REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

S dětmi do Alp nejen na lyže. 5 aktivit, které budou bavit celou rodinu

Cestovní pojištění pro aktivní dovolenou s dětmi

V Alpách nemusíte strávit celý týden jen sjížděním sjezdovek. Zpestřete lyžování sobě i dětem různorodými aktivitami, u kterých se pobavíte, vyzkoušíte si něco nového a vaše děti se nikdy nestihnou nudit. V Passo Tonale je najdete všechny. A které cestovní pojištění pro aktivní dovolenou s dětmi zvolit? Přečtěte si celý článek.

Běžky

Kromě sjezdovek můžete jeden den nebo večer věnovat volnějšímu výletu po krajině. Přímo v Passo Tonale se nachází 5kilometrový okruh, další 9kilometrový je hned vedle v Ponte di Legno a v nedalekém Vermigliu je dokonce 30kilometrový běžkařský areál. Italové jsou pověstní svými perfektně upravenými stopami a také na běžkách máte možnost zastavit se na občerstvení, kde si můžete s dětmi odpočinout.

Bruslení

Pravděpodobně ještě větší radost dětem uděláte, pokud je vezmete na brusle. V údolí Passo Tonale jsou nejméně tři kluziště, kde vám brusle také zapůjčí, takže s sebou nemusíte nic vozit. Bruslení je skvělou relaxací po dni plném lyžování, ale může být také dobrým kondičním sportem, pokud mu chcete věnovat větší část dne.

REKLAMA

Sleddog

Passo Tonale se také pyšní provozováním specifické aktivity zvané sleddog. Přímo u jedné ze sjezdovek se nachází světoznámá musherská škola Huskyland, kterou založil Armen Khatchikian již v roce 1985. Jednotlivci, nebo celé rodiny, si zde mohou vyzkoušet, jaké je to být „musherem“ a vést tým psů, většinou sibiřských huskyů, zapřažených za sáně. Děti se mimo jiné ve škole naučí, jak ke psům přistupovat a navazovat s nimi kontakt, ale také jak je správně uvázat, a které povely jim dávat.

Bazén

Nejlepší uvolnění svalů vám ke konci dne poskytne plavání. Bazén má v lyžařských střediscích v Passo Tonale mnoho hotelů, takže si zaručeně vybere ten, který je vám nejblíž. Můžete si naplánovat celý wellness den, nebo skočit do vody po lyžování a dopřát svalům a kloubům relaxaci po celodenním vypětí a posílit vnitřní svaly.

REKLAMA

Sněžnice

Pokud rádi výletujete nejen v létě, ale i v zimě, budete nadšení z možností, které vám poskytnou sněžnice. Můžete si je půjčit v jakékoli půjčovně v Passo Tonale a vyrazit na obhlídku okolní krajiny. Dětem se bude mnohem lépe šlapat, když se nebudou bořit po pás do sněhu. A nemusíte stoupat úplně z městečka, můžete se nechat svést lanovkou na některý z vrcholů a prohlédnout si mohutné skály a celou oblast z vrchu.

Nezapomeňte se pojistit

Pokud dáte přednost aktivní zimní dovolené, nezapomeňte důkladně pojistit sebe i své děti. Nejlépe tam, kde vám budou rozumět a vyjdou vám vstříc. U ERV pojišťovny máte možnost si sjednat cestovní pojištění sestavené přímo pro rizika lyžování a dalších zimních sportů. Díky pojištění Sbaleno Na lyže budete mít vždy a všude k dispozici česky hovořící asistenční službu a veškeré své dokumenty a důležité kontakty vždy u sebe v mobilní aplikaci. Spočítejte si, na kolik vás cestovní pojištění vyjde a sjednejte si jej do pár minut.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA