REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Při výletu do zahraničí nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění

13. 5. 2022

Už brzy je tu léto, které je spojeno nejen se zahraničními dovolenými, ale i řadou kratších výletů za naše hranice. Právě při jednodenních či víkendových výletech lidé situaci nejvíce podceňují. I když vyrazíte jen kousek za hranice k našim unijním sousedům, stále potřebujete kvalitní cestovní pojištění. Nespoléhejte se na to, že je to domů kousek, ale ani na modrý průkaz pojištěnce, rizik na cestách potkáte totiž nespočet.

Proč se nespoléhat pouze na modrý průkaz pojištěnce?

Ačkoli by vás měli v zemích EU na základě tohoto průkazu ošetřit, bude ošetření bezplatné jen v případech, kdy půjde o nezbytnou zdravotní péči, a ještě se musí jednat o státní zdravotnické zařízení. Jenže v mnoha případech, kdy vy nebo vaši blízcí potřebujete nezbytnou zdravotní péči asi budete mít jiné starosti, než si kontrolovat o jaký typ zařízení se jedná.

Navíc rizika pokrytá cestovním pojištěním se nevážou pouze na komplikace zdravotní či úrazy. A s jejich následky se můžete složitě vypořádávat dlouhou dobu a zcela sami, což se výrazně projeví nejen na vašem psychickém zdraví, ale i peněžence.

REKLAMA

S čím vším vám může pomoci cestovní pojištění?

Primárně se samozřejmě i cestovní pojištění zaměřuje především na rizika spojená se zdravím. Samozřejmostí by tak u každého cestovního pojištění mělo být krytí léčebných výloh v zahraničí limitem plnění pro EU alespoň 1 500 000 Kč, mimo EU pak s limitem 5 000 000 Kč. Kromě toho by mělo pojištění pokrývat i repatriaci do ČR, ale i odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě a plnění v případě smrti nebo trvalých zdravotních následků.

Komplexnější cestovní pojištění pak pokrývá i další rizika jako je úhrada zdravotních pomůcek a léků se zaměřují i na pojištění odpovědnosti za škodu, kde se doporučují pojistné částky následovně, pojistný limit na zdraví 25 milionů, na věci 10 milionů a následné finanční škody 1 milion Kč. Dále pak úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění zpoždění a zrušení letu či pojištění právní ochrany. Vždy především na tom, kterou pojišťovnu si vyberete a samozřejmě i na samotném balíčku pojištění.

REKLAMA

Variabilita cestovního pojištění je velká

Uzavření cestovního pojištění je velmi jednoduché a nabízí vysokou variabilitu, protože si můžete volit nejen produkty dle rozsahu pokrývaných rizik, ale i pojistných částek. Navíc cestovní pojištění si vyřídíte. Když jej pak online zaplatíte, můžete být pojištěni už od následující půlnoci. I rozsah cestovního pojištění si můžete sami nastavit, můžete se tak pojistit na jednodenní výlet, ale i dlouhou dovolenou.

Pokud budete cestovat s dětmi nezapomeňte se informovat na pojištění i pro ně. Je obvyklé, že děti do 6 let jsou zahrnuty v cestovním pojištění rodičů. Cestovní pojištění pro děti do 18 let pak bývá nabízeno se slevou. V nabídce řady pojišťoven pak nechybí rodinné balíčky cestovního pojištění, které se vztahují na dva dospělé a jedno či více dětí.

Jak si pořídit cestovní pojištění, co nejlevněji?

V současné době je velmi jednoduché získat nabídky od mnoha pojišťoven, aniž byste museli opustit pohodlí vašeho obýváku. Můžete využít řady srovnávačů cestovního pojištění, kde po vyplnění základních údajů dostanete nabídky různých vhodných produktů od rozličných pojišťoven. Kromě toho, že si ušetříte minimálně jednu návštěvu pojišťovny či pojišťovacího poradce, ušetříte i peníze, protože pojistné je online zpravidla nižší.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA