REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Rodinné výlety pro rodiče a děti ve středních Čechách

15 inspirativních tipů na výlety

Areál Vrchbělá
Zde si všichni užijí lanové centrum, hřiště s dřevěnými maketami středověkých hradů, malou zoo i naučnou stezku
Ralskem, kde se rozprostíral přísně střežený vojenský újezd.

Park Mirakulum
Místo, kde se dějí zázraky! Na jednom místě si děti užijí bezpočet atrakcí i vodní svět, lanové centrum, lesní městečko vysoko v korunách stromů, pohádkovou vesničku, majestátní dřevěný hrad, tajné podzemní chodby, spletité bludiště,
malou zoo, obrovské houpačky, trampolíny a mnoho dalšího.

Zámek Mníšek pod Brdy
Zatímco dospělí se budou kochat překrásnými prvorepublikovými interiéry, děti se potkají s královnou a sněhulákem Olafem, kteří je zámeckými komnatami i sklepením plným dalších pohádkových postav provedou.

REKLAMA

Areál HistoryParku
Návštěvníci se zde dozvědí vše nejen o tajuplných příbězích z pravěku, ale také o archeologii.
Zatímco malí průzkumníci budou v Ledčicích provádět zapeklitý archeologický výzkum, střílet z luků nebo vytesávat všemožná udělátka z pazourků.

Centrum řemesel v Ostré u Lysé nad Labem
Do těchto krásných míst se jezdí za poznáním a vyzkoušením tradičních řemesel i za klidem místních bylinných zahrad. Návštěvníci uvidí a často si i vyzkoušejí, jak se tkalo, pletly košíky nebo co všechno museli umět vesničtí kováři. Na
místním tržišti se platí speciální měnou ze zdejší mincovny.

REKLAMA

Farmpark Soběhrdy
Vedle sebe jsou zde k vidění exotičtí velbloudi, klokani, emu, lamy i oslíci, ovce a kozy. Všechny zvířecí kamarády si návštěvníci mohou pohladit a mohou také přihlížet jejich krmení. Pro odvážné dobrodruhy mají v Soběhrdech lanové hřiště, pro hravé neposedy spoustu prolézaček, klouzaček, trampolín, skákací hrad a mnoho dalšího.

TEPfactor
V Chotilsku u slapské přehrady moc dobře vědí, jak důležité je posilovat týmového ducha. Rodinný tým si v zákoutích pirátské jeskyně prověří svoji vytrvalost, vynalézavost, odvahu i trpělivost při plnění zapeklitých, ale zábavných úkolů.

Zoopark Zájezd
Návštěvníci se mohu stát na den ošetřovatelem, vyzkoušet si práci chovatelů, nakrmit zvířata a prohlédnout si lemury, surikaty, rysa ostrovida zvaného Blonďák a další ze stovky druhů exotických a domácích zvířat. V teráriích je v zooparku
k vidění největší kolekce chameleonů na světě. Menší děti si mohou pohrát v kontaktním koutku s domácími zvířaty a v Ušákově s největším plemenem králíka na naší planetě.

Labyrinty u zámku Loučeň
Dostat se k cíli v některém z labyrintů u zámku Loučeň může být oříšek, který ovšem rozhodně stojí za vyzkoušení. V rozlehlém parku kolem zámku je labyrintů a bludišť dokonce dvanáct. To, že na místním zámku neberou dětské záliby na lehkou váhu, dokazují prohlídky interiérů, kterými provází kněžna nebo komorník. Na loučeňském zámku se pořádají i speciální čokoládové exkurze.

Aquapalace Praha
Děti i dospělí mají čas od času chuť si dosytosti zadovádět. Ideální prostorem k tomu je Aquapalace nedaleko Prahy, největší aquapark ve střední Evropě. Dá se v něm zažít spousta legrace, okusit špetka adrenalinu a vychutnat si sladký relax. Láká nejdelší tobogán v České republice, divoká řeka i vlnobití anebo wellness centrum a mnoho dalšího.

ZOO v Chlebech
V zoo v Chlebech opatrují vzácnost – nejkrásnější opičku planety jménem langur duk. Kromě podívané na tyto „modelky říše primátů“ čeká v přívětivé zoologické zahradě na středočeském venkově na návštěvníky několik kontaktních výběhů, kde si děti mohou pohrát s morčaty, želvami a kozami, pohladit si je i nakrmit. Další místní vzácností je kolekce soch vyhubených zvířat.

Areál Monínec
Dalším místem, kde se dá příjemně strávit celá rodinná dovolená, je areál Monínec, ležící v srdci originální, a tak trochu sibiřské krajiny. V zimě se zde lyžuje a ani v létě se návštěvníci rozhodně nenudí. Součástí areálu je Aktivity park s lanovou a kuličkovou dráhou i trampolínami. Osvěžit se dá na vodní skluzavce a zadovádět si na kole v místním
bikeparku. Okolí areálu je potkáno skvělými cyklostezkami.

Vodní dům a Včelí svět v Hulicích
Spoustu zážitků čeká i na Želivce – v obci Hulice vznikl Včelí svět, ve kterém se děti při zábavné vzdělávací exkurzi dozvědí vše o včelách. Projdou se vnitřkem obřího úlu, na dotykových monitorech si prohlédnou anatomii včel a zaposlouchají se do zvuků, které se jejich příbytky linou.
Zde se dozvíte i všechno o vodě, co jste si kdy přáli vědět a nejspíš mnohem víc.

Rodinná oslí farma Oslí stezka
Nikdy se nedá zapomenout na putování s oslíky, při kterém se zároveň návštěvníci dozvědí spoustu nových zajímavých informací. Na zážitkové rodinné oslí farmě jménem Oslí stezka si návštěvníci od průvodců poslechnou zajímavé informace a vydají se s osly na pouť přírodním parkem, rozprostírajícím se hned za humny farmy.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA