REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Přijeďte na poslední pohádkovou neděli do Dětenic

22. 9. 2011

Datum konání: 25.9.2011
Místo konání: Dětenice
Rytířské turnaje, které se těšily velké oblibě a vzbudily velký rozruch, sice již skončily, ale příští rok o prázdninách se jistě vrátí. V září jsou v Dětenicích pro děti připraveny „pohádkové neděle“, kde si mohou zasoutěžit. Využijte babího léta a vyjeďte s dětmi na výlet.
Vidět rytíře a přenést se do dob dávno minulých měli možnost návštěvníci Dětenic o prázdninách. Jezdci v brnění, koně v historické výstroji a souboje na život a na smrt o čest, slávu či ruku své vyvolené – to vše publikum hltalo očima. Bitky, meče a kordy, napětí i vzrušení – takovou atmosféru na vlastní kůži často nezažijete. Z pódia hosté pozorovali souboje pěších i jízdních bojovníků, dravce či tanečnice a zejména malí účastníci měli velmi dobrý výhled.
„Tribuna je postavena pro 450 osob, aby i v případě nepříznivého počasí mohli návštěvníci pohodlně sledovat rytířské souboje. Pro velký ohlas diváků se budou rytířské turnaje konat i příští rok,“ uvedl Petr Jindrák, ředitel Zámeckého resortu Dětenice.
Paprsky babího léta lákají ven a to je to pravé pro rodinný výlet. Zajeďte se podívat do Dětenic na poslední pohádkovou neděli 25. září 2011. Vaše ratolesti si v zámeckém parku zasoutěží s vodníkem, Sněhurkou, trpaslíkem či Karkulkou a jistě si domů odnesou medaili, diplom, malý dárek a nezapomenutelné zážitky. Poslední pohádková neděle v parku se koná od desíti do šestnácti hodin a za nepříznivého počasí se soutěže s pohádkovými bytostmi přesunou do konírny.
Pokud vyrazíte na zámek v sobotu, budou nejen děti nadšeny strašidelnou prohlídkou. V doprovodu čarodějnice prozkoumáte dětenický zámek a sem tam na vás vybafne ježibaba, přiletí upíři, vyděsí vás čerti či jiná strašidla. Nechat se vylekat na zámku můžete každou sobotu od deseti do sedmnácti hodin.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA