REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

15 osvědčených tipů kam na výlet s rodinou

15. 3. 2023

Pokud s rodinou jezdíte rádi na výlety, máme pro vás několik zajímavých tipů, které bude vhodné zařadit do vašeho cestovního itineráře. Za zážitky se nemusíte vydávat jen za hranice. Zajímavá a inspirativní místa máme totiž i u nás. Čtěte a nechte se inspirovat s námi!

Kam se vydat na rodinný výlet do města?

Jestliže rádi cestujete po památkách, muzeích a galeriích, budou vaše výlety s rodinou pravděpodobně směřovat do měst. Níže nabízíme 5 osvědčených měst, v kterých se jistě nudit nebudete. Na vaše výlety v ČR je dobré si zřídit i cestovní pojištění pro případ když se něco nečekaného stane. Pojištění na cesty můžete zajistit nejen pro sebe, ale také pro vaše zavazadla nebo vaše mazlíčky. České rodiny pak s oblibou sjednávají i pojištění odpovědnosti. Díky tomu se nemusíte strachovat, že vaše děti na dovolené něco rozbijí či vyvedou a vám zbydou jen oči pro pláč. Kam se tedy vydat když máte vše připravené?

Praha

Naše hlavní město toho má rodinám co nabídnout. Na výběr máte z celé řady atrakcí pro děti i pro dospělé. Na své si přijde opravdu každý. Rodiny v Praze s oblibou navštěvují ZOO. Dalším oblíbeným místem je zážitkové hračkářství Hamleys, kde si děti mohou pohrát nejen s hračkami, ale také se mohou projet na kolotoči a mnoho dalšího. Moc pěkný výlet si pak můžete s dětmi udělat i na Vyšehrad. Je zde nádherné dětské hřiště s vyřezávanými sochami, které vyobrazují postavy ze Starých pověstí českých.

REKLAMA

Olomouc

Univerzitní město Olomouc vás nadchne svým historickým centrem. S dětmi lze zajít do blízkého Vlastivědného muzea a s těmi nejmenšími se pak můžete vydat i do oblíbené a netradiční kavárny, která nese název V lese. Děti si tu mohou pohrát s nádhernými dřevěnými a látkovými hračkami a rodiče si pochutnají na výborných zákuscích a kávě. V letních měsících můžete výlet spojit s výstupem na jižní věž kostela Sv. Mořice.

Kutná hora

Kutná hora je menší městečko, v kterém stojí za vidění Chrám sv. Barbory. Pro menší děti je tu pak k dispozici Muzeum Lega. Toto muzeum nabízí dětem náhled na realistické modely kutnohorských památek a nechybí ani venkovní výstavní prostory.

REKLAMA

Brno

V Brně se s dětmi nudit nebudete. Zkuste si udělat výlet do VIDA! science centra. Jedná se o jedinečné místo, v kterém se zabaví celá vaše rodina. Kromě zajímavých exponátů zde zažijete show, uvidíte pokusy a můžete kouknout na 3D filmy.

Liberec

V Liberci se můžete vydat s dětmi do aquaparku Babylon. Jedná se o obrovský zábavní komplex, v kterém se vyřádí děti všech věkových kategorií i dospělí. Výlet můžete propojit i s návštěvou Ještědu, na který vás může vyvést i lanovka.

Kde se nám bude s dětmi líbit v přírodě a na horách?

Jestliže dáváte přednost rodinným výletům do přírody, podívejte se na 5 tipů, kam se u nás s dětmi vydat na hory.

Jeseníky

Cestou do Jeseníků stojí za zhlédnutí Pradědovo dětské muzeum v Bludově. Najdete zde regionální exponáty a také dětskou hernu. Nechybí ani dřevěné venkovní hřiště. Výlet pak můžete zakončit výšlapem na Praděd. Výstup vede od chaty Figura po asfaltové cestě a zvládnou ho i menší děti.

Beskydy

V Beskydech si nenechte ujít výlet na Pustevny. S dětmi se tu můžete nechat vyvézt lanovkou a udělat si krásný výlet k soše Radegast na stejnojmenné hoře. Pokud mají děti natrénováno, můžete s nimi dojít po krásné vyhlídkové trase až ke kapli Sv. Cyrila a Metoděje. Zpátky se můžete projet na zapůjčených koloběžkách.

Orlické hory

V podhůří Orlických hor najdete nově postavený nejdelší visutý most pro pěší na světě. Ten spojuje dva hřebeny hor a měří neuvěřitelných 721 metrů. Pokud nemají vaše děti strach z výšek, směle do toho. Na Dolní Moravě je pak dětem k mání i velké zábavní písčité a vodní centrum.

Krkonoše

Zavítáte-li do Krkonoš, nenechte si ujít s dětmi výlet do tzv. Lemurie. Tu najdete v Peci pod Sněžkou a děti se tu vyřádí na nejrůznějších prolézačkách, trampolínách a skluzavkách.

Šumava

Na Šumavě si udělejte s dětmi výlet na unikátní rozhlednu Churáňov, kterou najdete na Zadově. Tato rozhledna vznikla přestavbou skokanského můstku a nabízí nádherný výhled do okolní krajiny.

Jaké hrady a zámky stojí za to vidět v ČR? 5 tipů.

Hrady a zámky mají své kouzlo. Pro děti nabízí mnohdy i zábavné a interaktivní programy. Které si tedy nenechat ujít?

Hrad Bouzov

Pohádkový hrad Bouzov nabízí dětem jedinečnou vyhlídku z věže Hláska, ale také historický areál zábavy v čele s největším dřevěným koněm na světě. Jedná se o napodobeninu trójského koně. Uvnitř najdeme rozhlednu i obrazárnu.

Karlštejn

Hrad Karlštejn navštivte s dětmi nejlépe o prázdninách. Pořádají se zde totiž speciální programy právě pro vaše ratolesti.

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn získal v roce 2021 cenu za architekturu. Jedná se o nádherný zachovalý hrad, kde se pořádají i schůzky kovářů.

Hrad Bezděz

Zřícenina hradu Bezděz nabízí pro děti víkendová šermířská představení a kovářskou dílnu. Výlet tak bude stát rozhodně za to.

Zámek Úsov

V přestavěném hradu v Úsově mohou děti obdivovat vycpaná zvířata, paroží jelenů apod.. Uvnitř totiž sídlí lovecko-lesnické muzeum s mnoha zajímavými exponáty.

Foto: ©Pixabay, Shutterstock

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA