REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Při zahájení karlovarské lázeňské sezony ožijí obrazy

Karlovy Vary
Karlovy Vary

První květnový víkend zahájí Karlovy Vary lázeňskou sezonu.
U této příležitosti chystá agentura CzechTourism zábavný doprovodný program pro veřejnost. Divadelní vystoupení, do kterého zapojí i diváky, nabídne v několika minutách výlet po zajímavých místech Česka. Ze stanu CzechTourism si pak návštěvníci odnesou vlastní fotografii z cest po Česku.
Kdo se v sobotu odpoledne bude procházet u Hlavní pošty v Karlových Varech, snadno se může v několika málo vteřinách stát hercem. Dostane kostým, rekvizity a pod taktovkou samozvaného režiséra stvoří Oživlý obraz, resp. si zahraje improvizované divadlo.  Během odpoledne se budou střídat dva motivy vystoupení. Ten první přenese diváky do Jeseníků. Přiblíží v něm historii i současnost cykloturistiky, lázeňství a objeví se i majestátný Praděd. Druhý oživlý obraz bude vyprávět o vzniku Českého středohoří. Diváci i účinkující se mohou těšit na souboj živlů i Karla Hynka Máchu.  Kulisy a rekvizity nebudou chybět ani ve stanu CzechTourism, který od 10 hodin nabídne zábavu i odpočinek. V tzv. fotonautu se skupinky i jednotlivci mohou nechat zvěčnit s lázeňskou kolonádou v pozadí a fotografii si ihned odnést s sebou domů. Kdo rád relaxuje, tomu stan nabídne plážová křesílka.    CzechTourism těmito aktivitami vybízí k prázdninovému i víkendovému poznávání naší země. Kampaň na podporu domácího cestovního ruchu s názvem Česko – země příběhů vypráví zajímavosti ze známých i méně známých míst v České republice. Další zajímavé příběhy jsou k dispozici na www.ceskozemepribehu.cz.  Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech bude probíhat od pátku 2. května do soboty 4. května.
Páteční program slibuje Staročeský řemeslný trh a Jarní porcelánové trhy. V sobotu bude návštěvníky nejvíce lákat průvod v čele s Karlem IV. a Food Festival, na kterém se budou prezentovat čtyři certifikované restaurace Czech Specials a jehož součástí bude i úvodní kolo soutěže Food Cup. Chybět nebude ani tradiční běh číšníků Vrchní prchni. Po setmění se Karlovarské městské divadlo rozehraje zvuky i barvami v audiovizuální projekci Vernum a neděle pak bude patřit kulturním vystoupením.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA