REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. Předem se připravte a uvidíte, že si výlet s dětmi skvěle užijete.

Vyrazit někam na delší dobu a na větší vzdálenost s dětmi může být často strašákem pro mnoho rodičů. Můžou vás provázet starosti, že dítě nebude mít zrovna na výlet náladu, nebo že nebude chtít ujít nebo dělat to, co jste předem zamýšleli. Důležité je si uvědomit, že věci občas nejdou přesně podle plánu, a že někdy i cesta může být cíl. Nejdůležitější je motivace.

Prvním krokem je rozmyslet si, kam vůbec pojedete. Sedněte k počítači a trochu zapátrejte, kam by vaše cesta mohla vést. Ideálně by cílová destinace měla zaujmout jak vás, tak vaši ratolest. Neuškodí se také poradit přímo s dítětem, co by se mu třeba líbilo, nebo jestli o nějakém zážitku tajně nesní. Třeba si o nějakém hezkém výletu povídali s kamarády ve školce, kteří dané místo již navštívili, a vy o tom ani nevíte. Když cíl vyberete můžete se na něj společně s dítětem těšit a povídat se o něm, což také zapůsobí jako motivace.

REKLAMA

Poté co vyberete, můžete se pustit do druhého kroku, čímž je dítě správně vybavit. Dětské sportovní oblečení disponuje spoustou různých vzorů a už i provětrání nějakého takového povedeného kousku, ze kterého je dítě nadšené, může být dobrou motivací. Oblečení ale musí být samozřejmě i dostatečně funkční. Z mnohem více praktického hlediska je také nutné pohlížet na obuv. Ta musí být dokonale padnoucí a vhodná k dané příležitosti, aby z ní dítě nebolela noha a ono opravdu celý výlet neprotrpělo. Vhodné jsou například dětské boty Adidas, které by se měly dětské nožce dokonale přizpůsobit a neznepříjemnit vám tak celou cestu. Nejdůležitější je výběr správné velikosti, což je občas podceňováno. Hlavním problémem je, že číslování různých značek se často liší. Je proto dobré botu vždy buď vyzkoušet nebo podle tabulky velikostí zkontrolovat délku stélky.

Předtím než vyrazíte na větší výlet je vhodné naplánovat nějakou zkoušku. Tou může být například krátký výlet po okolí vašeho bydliště. 3 až 4 kilometry budou stačit a vy si otestujete, jak dítě vycházky snáší. Navíc může tato aktivita taky posloužit k rozšlápnutí nových bot, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

REKLAMA

Pokud jste dospěli do fáze, kdy se na velký výlet již cítíte, můžete začít přemýšlet, jak dítě po cestě zabavit, aby se nenudilo a vy zdárně došli do cíle. Zvažte, zda nechcete přibrat někoho, kdo by se na toto dobrodružství vydal s vámi. Nejlépe kamarády s dítětem podobného věku, aby se malý výletníci mohli navzájem podporovat. Jak naplánovat výlet s dětmi není vlastně vůbec složité. Stačí zajistit dostatek zábavy.

Jestliže se vám hned napoprvé nepovede dojít až do cíle, ale skončíte u první obory s ovcemi nebo u rybníčku o kousek dál, protože dětem se tam líbí, nezoufejte. Nejdůležitější je, že si rodinný výlet všichni dohromady užijete a budete na něj s radostí vzpomínat.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA