Přemýšlíte, kam na první dovolenou s dětmi? Zkuste Francii!

Kam na první dovolenou s dětmi?
Je známá věc, že noblesní Francouzi ctí své potomstvo jako nic na světě. Věděli jste, že pro své ratolesti dokonce rozeseli na svém území tzv. „village de vacances“, kam mohou děti přijet i se svými rodiči a věnovat se zde společným prázdninovým aktivitám? Děti se mohou vyřádit i na horských túrách, kde se stanou jejich průvodci místní oslíci. V zimě lze zase využít nabídek slev Family plus. Přesto by podle našeho názoru první cesta měla směřovat do Paříže a jejího okolí.
Program pro děti tvořte s rozvahou!
Francie, a především Paříž a její okolí, jsou přímo přesyceny zajímavými památkami a atrakcemi pro děti a dospělé. Problémem tak není najít si program, ale spíše jej postavit natolik rozumně, aby se děti necítily příliš unavené. Doporučujeme maximálně 2 památky denně, a pobyt kombinovat s procházkami v přírodě. A pozor! Mladí lidé do 26 let mají ve většině státních památek a muzeí vstup zdarma.

Paříž – tipy na atrakce, které děti určitě zaujmou

Ballon Air de Paris – najdete jej v parku André Citroën, a to rovnou ve výšce 150 m nad městem. Do balónového koše se vejde až 30 dospělých a jednou tolik dětí. Cena za jeden let – 12 euro pro dospělé a polovina pro děti od 3 let – se za nezapomenutelný pohled vyplatí.
Eifellova věž – ač to není právě dětská atrakce, ale takřka povinná součást všech poznávacích zájezdů do Francie, děti se na ní překvapivě většinou dobře baví – výstup alespoň do druhé etáže berou jako výzvu a ohromnou zábavu.
Harmonizační zahrada v Boloňském lesíku – jde o unikátní dětský svět uprostřed rozlehlé městské zahrady. Děti tu najdou vše, o čem sní, na jednom místě – poníky, hřiště a prolézačky, cirkusovou manéž nebo botanickou zahradu zaměřenou na oblíbené druhy ovoce….
dále například místní planetárium, velký aquapark Aquaboulevard u Paříže nebo panoramatické kino Géode v Parku de la Vilette
ZOO v Thoiry
Jedná se o jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad na světě. Najdete ji západně od Paříže.   Otevřeno tu mají celoročně. Všechna zvířata v zahradě žijí ve volném výběhu, a proto je tu výslovně zakázáno vystupovat z vlastního vozu – ten musí být uzamčený a okénka dokonale utěsněna. Díky tomu se můžete octnout v bezprostřední blízkosti dravých šelem – jde bezpochyby o zážitek na celý život.
Zábavní parky u Paříže
Disneyland
Každé dítě, které miluje kreslené příběhy Walta Disneye, si přeje navštívit tento park, kde oblíbení hrdinové ožívají a lze tu zažít tolik zábavy – letos mimochodem slaví už 20 let od založení! Výhodou parku je, že se v něm pobaví děti všech věkových kategorií – některé atrakce jsou spíše roztomilé, u jiných už doslova tuhne krev v žilách. Obdobné poryvy adrenalinu mohou v areálu pocítit i rodiče, a to když mají zaplatit vstupné nebo jakoukoli pochoutku či suvenýr v areálu. Pro dospělé a děti nad 12 let stojí jednodenní vstup 59 euro, pro děti (3–11 let) 52 euro.
Asterixův Park
Najdete jej cca 30 km na sever od Paříže. Tento park je inspirovaný příběhy oblíbených postav Asterixe a Obelixe. Mávnutím kouzelného proutku se ocitnete přímo uprostřed dění starého Říma, Řecka, Gálie i prostředí Vikingů. Projít tímto parkem může být pro děti zábavné i poučné. Starší děti se zase vyřádí na několika druzích horských drah. Jen doporučujeme držet se dál od Trójského koně…  Cena za vstup při rezervaci 7 a více dní dopředu je 36 euro pro dospělé a děti nad 12 let, pro mladší (3–11 let) 32 euro.
Zaujala vás některá z těchto atrakcí a chtěli byste je se svými dětmi vidět? Jejich velkou výhodou je, že jsou dostupné celoročně. Můžete tedy na last minute vyrazit třeba hned.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama