REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Pražská zoo má stovky nových mládátek

Hurá do zoo, mají tam spoustu mláďátek.
Hurá do zoo, mají tam spoustu mláďátek.

V Zoo Praha se od začátku roku narodilo přes 300 mláďat ve více než 70 druzích! Téměř sto z nich jsou savci, plazů je přes 160 a ptáci, kteří navíc odchovávají adoptovaná mláďata z jiných zoo, obohatili své řady o 85 ptáčat.
Porodní boudu v Pavilonu kočkovitých šelem právě začíná opouštět měsíc a půl staré kotě karakala a spolu s matkou Karkulkou je k vidění ve venkovním výběhu. Nejlepší šanci spatřit tuto dvojici mají návštěvníci časně po ránu nebo ke konci otevírací doby, kdy jsou karakalové aktivní.
Mláďata jsou aktuálně ale i ve výbězích takinů indických, pekari páskovaných či losů evropských nebo v prostorách skalního masívu, který obývají kozorožci kavkazští nebo paovce hřivnaté.
Desítky ptačích párů vyvedly přirozeně svá mláďata. Mezi významné letošní odchovy patří kriticky ohrožený lori balijský, u kterého jde o první letošní odchov v zoo v celé Evropě! Mezi další úspěchy patří ptáčata puštíků brýlatých, flétnáků australských, kystráčků modrolících nebo orlů kamčatských.
Pražští ptáci se však osvědčili i jako adoptivní rodiče mláďat z jiných zoo – významný je hned dvojí odchov čápů marabu afrických.
Mezi plazy jsou bezpochyby nejvýznamnějšími přírůstky mláďata želvy texaské. Tento choulostivý druh rozmnožila pražská zoo v roce 2010 jako vůbec první v Evropě. V letošním roce se vylíhla již dvě mláďata a další vajíčka jsou v umělé líhni těsně před líhnutím.
Nejbližších týdnem očekává pražská zoo narození dalších hříbat koní Převalského.
Foto – Mládě karakala s matkou Karkulkou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha, Takin indický krátce po narození. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha,  Mládě paovce hřivnaté dovádějící na skalním masívu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha, Rodina pekari páskovaných. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha, Adoptované mládě čápa marabu v pražské zoo. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
Akce na tento víkend
 

 
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA