Poznejte krásy zámků jižní Moravy

Vydejte se po zámcích jižní Moravy

Vydejte se po zámcích jižní Moravy


Uvažujete, kam o víkendu na výlet se svou rodinou? Zajímá vás historie a rádi se necháváte okouzlit dobovými interiéry? Vydejte se po zámcích jižní Moravy a poznejte místa, kde se odehrávaly dramatické lidské osudy a probíhaly věhlasné rytířské turnaje!

 
Expozice v hradu Špilberk
Hrad Špilberk založili ve 13. století Přemyslovci a v 17. století jej tehdejší majitelé přebudovali v mohutnou barokní pevnost. O sto let později sloužil jako žalář a kasárna a i dnešní návštěvníci si mohou v rámci stálé expozice prohlédnout nejstrašnější žaláře habsburské monarchie. Neméně zajímavá je výstava obrazů, plastik a dobového nábytku.
Strašidla v zámku Lednice
Těžko byste hledali honosnější zámek než je Lednice s přilehlou barokní zahradou. Vychutnejte si den s rodinnou v tomto zámku, kde se pořádají šermířská vystoupení i komorní koncerty. Úžasem oněmíte nad krásami interiérů a bát se budete v umělé krápníkové jeskyni s výstavou strašidel, čertů a rarachů.
Vyzkoušejte dobové kostýmy na Milotickém zámku
Zámek Milotice nadchne nejen interiéry, ale i francouzskou barokní zahradou, bažantnicí, jízdárnou, konírnou a oranžérií. Poznejte, jak plynuly dny v zámku v první polovině 20. století a vyzkoušejte si pro pobavení dobové kostýmy, které byly ušity podle oděvů z obrazů předešlých majitelů zámku.
Noční prohlídky na zámku Lysice
Zámek Lysice má jeden unikát: terasovitou zahradu s klasicistní kolonádou s krytou pergolou. Ve stejném stylu se dochoval samotný zámek a dnes láká návštěvníky na bohaté sbírky nábytku, českého skla, zbraní, orientálních předmětů a historických střeleckých terčů. Určitě si nenechte ujít se svými odrostlejšími ratolestmi tajemnou noční prohlídku zámku.
Výlety po zámcích jižní Moravy si užijí nejen děti, ale i dospělí. Byla by škoda sedět doma, když tento kraj nabízí tolik míst k prozkoumání. Co vás ale může nemile překvapit, je výše vstupného, které se jedné čtyřčlenné rodině dost prodraží. Přečtěte si zde, jak dopřát dětem nezapomenutelné zážitky!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama