REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Na výlet do německého pohraničí můžete vyrazit, i když zrovna prší!

Výlet do česko-saského pohraničí

Slíbili jste dětem výlet někam do blízkého česko-saského pohraničí, ale nemáte náhradní program pro případ, že by vás zradilo počasí? Nebudete ho potřebovat, protože následující tipy vydají na plnohodnotný rodinný víkend, byť jde o atrakce „pod střechou“. Připravili jsme pro vás výčet atraktivních programů, které si vaše děti užijí plnými doušky. A vy samozřejmě s nimi!

Vodní park Aqua Marien v Marienbergu

Děti milují vodní hrátky. Možná je tak trochu paradox, uchýlit se před nevlídným počasím v místech, kde je více vodní plochy než souše. Ale proč ne? Velký vodní park Aqua Marien se nachází na okraji historického Marienbergu a rodiny s dětmi si zde užívají celoroční radovánky v bazénu s umělým vlnobitím, vyhřívaných venkovních bazénech, na skluzavkách a dalších skvělých atrakcích. Do aquaparku nelze netrefit a vstupné vám vítr v peněžence neudělá. Samozřejmostí je výhodnější cena celodenního rodinného vstupu.

Vodní park Aqua Marien u Marienbergu, foto: aquamarien.de

Muzeum hraček v Seiffenu

Jak dostat děti do muzea? Když jim slíbíte, že půjde o expozici hraček, jistě neodmítnou. Krušnohorské muzeum čítá tři patra plná hraček všeho druhu. Skutečnou dominantou je velkolepá pyramida, která se tyčí přes dvě patra. Děti si mohou v rámci prohlídky hračky vyzkoušet, potrápit mozkové závity nad hlavolamy anebo si jen tak něco postavit z kostek. Prohlídku lze rozšířit o návštěvu obchodů s dřevěnými hračkami a figurkami. Počítejte s tím, že žádné dítko nedopustí návrat domů bez cenného artefaktu!
 

Muzeum hraček v Seiffenu, foto: Norbert Kaiser, wikimedia.org

REKLAMA

Živá země hraček v Olberhnau

Kam se dostanete za pouhých pět minut z Barandova? Na místo, které budete opouštět jen velmi neradi. Stockhausen – Živá země hraček, je součástí areálu Saigerhütte v Olberhnau. Přes tisíc metrů čtverečních věnovaných dětem nabízí hromady kostek, hlavolamy, prolézačky a v neposlední řadě obří hrad s desetimetrovou skluzavkou.

Saigerhütte Olbernhau, foto: e-region.cz

Lázně Reupennest v Altenbergu

Aby toho koupání nebylo málo, přidáme ještě jeden tip, který potěší milovníky vodního dovádění. V lázeňském areálu Raupennest v Altenbergu můžete navštívit aquapark s několika různě teplými bazény. A nechybí venkovní vyhřívané bazény a bazény pro nejmenší (ne)plavce. Přestože zde nejsou tobogány a skluzavky, o zábavu není nouze.

Lázně Reupennest v Altenbergu, foto: krusnohorsky.cz

REKLAMA

Jak je to s pojištěním? Potřebujete ho vůbec?

Do Saska je to, co by kamenem dohodil, a navíc jsme v Evropské unii. Není proto zbytečné, uvažovat o cestovním pojištění, když potřebnou péči garantuje Evropský průkaz zdravotního pojištění?
Kartička EHIC samozřejmě platí i v Německu, ale zajistí vám pouze nutnou a lékařsky nezbytnou zdravotní péči. A to za podmínek, které platí pro občany dané země. V praxi to znamená, že pokud si občané za něco připlácejí, vy budete muset také.
Výše spoluúčasti přitom není zanedbatelná. V některých zemích za návštěvu lékaře zaplatíte až kolem dvou tisíc korun nebo doplatíte několik set za léky. A pozor – v případě návštěvy soukromého lékařského zařízení dostanete náhradu do výše českých cen. Tedy za předpokladu, že se veřejné zdravotní pojištění na danou péči vztahuje.

Jak se pojistit snadno, rychle a levně?

Dobrá zpráva pro všechny zapomnětlivé rodiče je, že se cestovní pojištění nemusí uzavírat v několikatýdenním předstihu. Popravdě stačí, když si pár minut před plánovaným odjezdem otevřete internetový prohlížeč a sjednáte on-line cestovní pojištění do zahraničí.

Cestovní pojištění od ERGO můžete sjednat jednoduše online
Obavy z toho, že vám cestovní pojištění zbytečně prodraží výlet, nejsou na místě. Za jednodenní pojistné zaplatíte zanedbatelný poplatek, což za jistotu v podobě odpovídajícího krytí určitě stojí. Nevěříte? Podívejte se na přehled tarifů cestovního pojištění a posuďte sami.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA