REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Letní rekreace na Slovensku: které vodní plochy jsou zárukou relaxace a zábavy?

Je pravda, že většinu z nás láká v létě moře, sluníčko a pláže, nicméně docela podobný zážitek můžete mít klidně i u našich sousedů na Slovensku. Palmy zde sice neuvidíte, zato krásná příroda a skvělá dovolená jsou naprostá jistota. Které vodní plochy jsou pro trávení volného času nejideálnější?

Zemplínska šírava

Tato přehrada patří na Slovensku k nejnavštěvovanějším, ale nemusíte se bát, nabízí dostatečný počet ubytovacích kapacit. Sice se trochu projedete, jelikož se nachází až na samém východě Slovenska, nicméně se můžete těšit na velmi teplé počasí, které je zde stálé a dosahuje sem až z Panonské nížiny. Nejen počasí, ale i voda je příjemně teplá po většinu léta, a to hlavně z toho důvodu, že její maximální hloubka je 9 metrů. Rozlohu má úctyhodných 33 kilometrů čtverečních a je tak třetí největší přehradou na celém Slovensku. Abyste si rekreaci užili naplno a nemuseli se o nic strachovat, nezapomeňte také na cestovní pojištění na Slovensko.

REKLAMA

Liptovská Mara

Turisticky hojně navštěvovaná přehrada se považuje za jednu z nejkrásnějších. Velkou výhodou je, že z Česka to sem není vůbec daleko. Liptovská Mara se nachází mezi Západními a Nízkými Tatrami, takže se můžete těšit na úchvatné výhledy do horské krajiny. Přehrada nabízí skvělé podmínky pro jachtaře, surfaře a milovníky dalších vodních sportů. Na své si zde ale samozřejmě přijdou i rodiny s dětmi nebo rybáři. Ubytovat se můžete v okolních apartmánech, kempech či rodinných hotelech. 

REKLAMA

Zdroj foto: milan noga / Shutterstock.com
Zdroj foto: milan noga / Shutterstock.com

Palcmanská Maša

Pokud hledáte spíše klidnější atmosféru s menším počtem návštěvníků, vyrazte na Palcmanskou Mašu. Tato nádrž se řadí k těm menším, svou rozlohou zabírá „jen“ 85 hektarů na řece Hnilec v Národním parku Slovenský ráj. Právě toto prostředí činí přehradu tak zajímavou. Je skvělým místem na koupání nebo rybolov. Využít můžete také procházky po turistických cestách mezi vodopády, často i po žebřících a traverzech. Pro děti raději zvolte méně adrenalinovou aktivitu, ovšem pro sportovní nadšence je tato „procházka“ ideální volbou.

Oravská přehrada

Kdo by neznal Oravskou přehradu? Jde o bezpochyby nejznámější vodní plochu Slovenska. Je ikonická pro svou hráz, která se dokonce dostala na československou desetikorunu. Obklopuje ji členitá, typicky oravská krajina plná pastvin, luk a malých políček. Na ploše 3 500 hektarů se nachází spousta kempů a jiných ubytovacích zařízení.Pro veřejnost je zde možnost vyzkoušet si různé rekreační sporty, ale i vydat se na vyhlídkovou plavbu lodí či na výlet na kole.

Sluneční jezera

Tato lokalita se nachází v Senci, což je známé město s nejstabilnější letní teplotou – i proto ten název. Voda má v létě teplotu okolo 25 stupňů Celsia, užijete si tedy nejen koupání, ale také člunkování, windsurfing nebo rybaření. Jedná se o skvělou destinaci pro rodiny s dětmi, jelikož zde můžete využít k zábavě spoustu hřišť, třeba na volejbal, minigolf či tenis. Děti jistě zaujmou obří šachy. Z Česka není jezero daleko, nachází se jen 25 kilometrů od Bratislavy. Ročně sem zavítá velké množství návštěvníků, takže pokud se chystáte také sednout za volant a vydat se do této destinace, buďte obezřetní a předem si vyřiďte pojištění vozidla.

Zdroj foto: Nina Mockovciakova / Shutterstock.com 
Zdroj foto: Nina Mockovciakova / Shutterstock.com 

Kolpašská jezera

Dvě jezera v blízkosti Banské Štiavnice jsou známá svou nejteplejší vodou v okolí, ale také klidem a příjemným prostředím. Proto jsou tato jezera nejčastějším turistickým cílem výletníků nejen z Česka. Velké Kolpašské jezero je určené k rekreaci, kdežto Malé Kolpašské jezero je spíše rájem pro rybáře.

Velká Domaša

Dalším klenotem východního Slovenska je přehrada Velká Domaša, která se nachází v horském prostředí Ondavské vrchoviny. Teplota vody zde v létě dosahuje příjemných 23 stupňů. Všechny jistě potěší umělá pláž, z níž je výhled například na windsurfaře. Je výjimečná pro svou čistou modrozelenou vodu se samočistící schopností. Pokud se sem vydáte, věřte, že nebudete vědět, jakou zábavu dříve vyzkoušet.

Ať už si vyberete jakoukoliv vodní plochu na Slovensku, nikdy nešlápnete vedle. Stačí si vybrat jednu z lákavých destinací, zařídit si během pár minut cestovní pojištění a můžete vyrazit!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA