REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Olomoucký kraj

Kostel sv. Michala
Olomoucký kraj

Olomoucký kraj se rozkládá ve střední části Moravy a zasahuje i do její severní části.
Jeho rozloha činí 5 267 km2. Z hlediska správního tvoří spolu se Zlínským krajem Region soudržnosti NUTS II – Střední Morava. Člení se na 5 okresů  – Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk. Území Olomouckého kraje je tvořeno 13 správními obvody obcí s rozšířenou působností (Hranice, Jeseník, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh). V kraji je 399 obcí. Sídelním městem je Statutární město Olomouc. Počet obyvatel Olomouckého kraje je 637 688 (k 30. 9. 2012).
Navštivte Jeseníky s podhůřím, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras.
Střední Morava je jednou z nejpřitažlivějších oblastí České republiky, s příjemným prostředím, starobylými památkami a podmínkami ke sportovnímu vyžití.
nyznerovske_vodopadyJeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě.

Zimní sporty

Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě. Horský ráj zůstává rájem bez ohledu na roční období.

Letní sporty
a
Trasy a programy v Jeseníkách
horolez-stena_dolni_moravaNekonečné množství možností jak využít volný čas v Jeseníkách. Atraktivní horský terén ocení v létě především vášniví turisté a cykloturisté, je však také ideálním místem pro příznivce adrenalinových sportů. Strmé skalní stěny, seskoky padákem nebo vyhlídkové lety ze Šumperka vám přinesou jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Každý si může vybrat…

Do přírody Jeseníků

Drsnou a zároveň romantickou přírodu Jeseníků si zamilujete na první pohled. Objevíte zde nádherný kraj s bohatou faunou i flórou, okouzlující hory s překrásnými výhledy do údolí, husté lesy, křišťálové vodopády i tajemné jeskyně. Při pobytu v přírodě se vždy chovejte ohleduplně, aby její krásu, bohatství a jedinečnost mohli obdivovat i ostatní.

Lázeňství a wellness v Jeseníkách

Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Příjemnou relaxaci spojenou s nevšedním kulturním programem najdete v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada. Čekají tu na vás horké či studené léčivé prameny, koupele i promenádní koncerty.

Za památkami a kulturou v Jeseníkách

rozhledna_zlaty_chlumKdyž se řekne Jeseníky, každý si představí lyžování nebo procházky přírodou. Na malebná podhorská města a městečka, obce i romantické hrady a výstavné zámky či unikátní technické památky řada lidí zapomíná a připravuje se tak o nevšední zážitky. Mají totiž co nabídnout – například ruční papírnu, která papír vyrábí již 400 let starým způsobem, byste jinde těžko hledali.
Kompletní turistické informace z Olomouckého kraje
– novinky z Jeseníků, tipy na výlety, ubytování a kulturní akce naleznete na www.navstivtejeseniky.cz
-na informačním portálu Střední Moravy  www.strednimorava-tourism.cz najdete tipy na výlety pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Dozvíte se o novinkách v regionu, ubytování, atraktivitách, kam za kulturou či zábavou a sportem.
Kulturní akce ZDE
dreveny_kostelik_klepacov
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA