Naplánujte si dovolenou s dětmi už teď

Kam s dětmiPřemýšlíte, kam se vydat s dětmi v létě? Dovolená s dětmi po České republice je čím dál více oblíbená. Přinášíme vám proto několik tipů, které stojí rozhodně za návštěvu.

 

Perníková chaloupka v Pardubickém kraji

Milují vaše děti pohádky? Pak navštivte Perníkovou chaloupku, která se nachází pod středověkým hradem Kunětická hora u Pardubic a Hradce Králové. V Muzeu perníku a pohádek si najdou své jak dospělí, tak i děti. Dospělé určitě zaujme výklad o historii perníku a perníkářského řemesla a pro děti je připraveno neobvyklé zamyšlení nad pohádkou O perníkové chaloupce. Vedle muzea pak ještě navštívíte strašidelný pohádkový les.

Muzeum Lega v Táboře

Lego zná každé dítě. Navštivte proto Jihočeský kraj a naplánujete si zastávku v Táboře. V jeho historickém jádru se nachází Muzeum LEGA. V rámci prohlídky shlédnete stovky originálních modelů a zajímavých kousků z celého světa, dozvíte se více o historii a vzniku LEGO kostiček. Celá expozice patří mezi evropské i světové unikáty!

Pirátská plavba na Orlíku

Patří vaše děti k milovníkům vody, lodí a přírody? Pak doporučujeme vydat se na Orlík, kde se nabízí okružní plavba kolem hradu Zvíkov. Nejedná se však o typickou poklidnou plavbu. Během projížďky parníkem vás přepadnou piráti, kteří se zmocní pokladu. Pomocí zábavných úkolů je pak na dětech vybojovat poklad zpět.
Kromě dětí si na své zde přijdou i rodiče. Ty si užijí poutavý výklad o staré řece, historii o hradě Zvíkov a stavbě Orlické přehrady.
Tip: Pokud si budete chtít užít krásy této přehrady o něco déle, doporučujeme pro pobyt využít chaty Orlík. Díky více dnům budete moci vyzkoušet vodní sporty na vodní nádrži nebo rybaření, navštívit zámek Orlík či okolní rozlehlé parky.

 

Labyrintárium Loučeň

Pokud hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách ani v Evropě, pak stojí za návštěvu labyrintárium, které je umístěné v loučeňském zámeckém parku a nabízí jedenáct labyrintů a bludišť. Každý je jiný, každý je vyroben z jiného materiálu. Konkrétně můžete navštívit:

  • buxusové, tisové, dlážděné, palisádové, provazové bludiště,
  • světelný, travnatý, kamenný, pískovcový, prstový, písmenkový labyrint.

Labyrinty a bludiště nejsou pouze dětskou zábavou. Vyblbne se zde člověk v jakémkoliv věku.

Bobová dráha v Janově nad Nisou

Bobové dráhy jsou mezi dětmi velmi oblíbené. V Janově nad Nisou se nachází 900 m dlouhá bobová dráha, která nabízí celkem 22 zatáček a karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Atrakce je vystavená uprostřed krásné přírody, kterou si užijou nejen děti, ale i dospělí.
Kromě této atrakce si lze v areálu vypůjčit a zajezdit na segway vozítkách nebo si zastřílet z luku.
Muzeum strašidel v Plzni
Ti, co se rádi bojí, by se neměli nechat ujít Muzeum strašidel v Plzni. Toto muzeum se nachází ve sklepení bývalého hostince ze 16. století, na jehož místě dnes stojí hotel. Při jeho návštěvě vás zavede do světa pohádek a kouzel z doby minulé a seznámí vás s bytostmi, které jsou spojovány s Plzní a jejím okolím.
Pokud muzeum navštívíte v sobotu nebo v neděli, v rámci vstupného se můžete s dětmi podívat na divadelní představení. Spojte návštěvu Muzea strašidel s plzeňským historickým podzemím, díky kterému zažijete ještě více dobrodružství.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama