Muzeum strašidel Plzeň

O muzeu
Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. Už od 16.století býval domem hostinským, dnes hotel Central. Dům, jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly.Jedinečná expozice strašidel a pohádkových bytostí z Plzně.
Svět pohádek a kouzel
S úsměvem a nadsázkou nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů. Bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracenský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť nestoudná je u nás v Muzeu k vidění. Počet bytostí se neustále mění, neboť strašidla se prostě objevují a zase ztrácejí, aby nás mohla znovu vystrašit.
Muzeum se skládá ze dvou sklepních prostor. V prvním patře je k vidění spousta čarodějnic, šotek Literka, skřítek Duchmaus, který ochránil město Stříbro před Křižáky, jediný podzemní hrad v Čechách a to Cukrštejn, který chrání vchod do cukrových dolů, Bezhlavý rytíř, Ohnivý pes další postavičky a bytosti.

Bojíte se rádi?
Při vstupu do druhého podzemního prostoru muzea můžeme slyšet podivuhodné zvuky, které nás navádí k různým představám, někdo se možná malinko bojí, ale hlavně zvědavost nám nedá nesejít dolů. Zde můžeme vidět vodníka Barchána u studny, která je zároveň bránou do tajných podzemních prostor alchymistů, dále na nás čeká bájný kníže Radouš s věrnou chrticí, alchymista, čerti, Bílá a Černá paní, Saracenský čert a panoramatická mapa pohádkových míst s největším výskytem strašidel na 1m2.
Výukové programy pro skupiny
Muzeum je určeno především dětem, rodinám s dětmi ale i turistům, dospělákům, kteří mají rádi pohádky a strašidla. Pro školy, školky a organizované skupiny jsou připraveny speciální výukové programy, divadlo, vyprávění o pohádkách apod. Nutno vždy objednat dopředu. Muzeum má k dispozici sociální zařízení a je možno si zde odpočinout a pobýt delší dobu. Čarokrámek u Radouše nabízí spoustu upomínkových předmětů, dárečků a strašidelných potřeb.
Bližší informace na www.muzeumstrasidel.cz.
Pojďte se s námi krásně bát. Vaše Muzeum strašidel Plzeň.
Kontakt:
nám. Republiky 33
podzemí hotelu Central
Plzeň
326 00
+420 377 223 473
+420 602 245 537
info@muzeumstrasidel.cz
www.muzeumstrasidel.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama