REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Malí rytíři budou dobývat slaměný hrad

Slamburk 2015
Slamburk 2015

U Nového rybníka v Borovanech v Českých Budějovic se v sobotu 22. srpna 2015 koná den plný rytířských her a soutěží ve středověkém duchu s názvem Bitva o Slamburk aneb …hrrr na ně…. – letos v duchu husitském.
Na děti čeká slaměný hrad „Slamburk“, který budou dobývat malí rytíři osmi družin (Pánové z Krumlova, Hradce, Landštejna, Ústí a Rožmberka, Husiti, Křižáci, Templáři). Již předem (on-line na www.slamburk.eu)  je možné se přihlásit jako rytíř do družin, vyrobit si doma zbroj nebo se přímo na místě zapojit do workshopů na zhotovení zbroje a kostýmů (meč, štít, varkoč) za pomoci rádců. Ve 12.30 hodin se průvod družin i potulných rytířů vydá ku hradu Slamburku, kde bude uvítáni panovníky a bude jim představen poklad, o který družiny budou bojovat  při kratochvilných hrách až do 15 hodin. V tu dobu přijede na hrad Slamburk král, který vyhlásí vítěze her a pasuje rytíře. Až do 17. hodiny se bude dobývat hrad Slamburk a v 17:30 dojde k zapálení Sokolího hrádku.
Ani ten, kdo se nechce zapojit do družin a do bitvy o Slamburk, se v Borovanech u Nového rybníka nudit nebude. Po celý den bude na místě řemeslná tržnice s tvůrčími dílnami pro děti a od 10:00 do 18:00 hodin se budou před hradem Slamburk střídat šermířská vystoupení s hudebními, na děti čeká také loutková pohádka a vystoupení sokolníka.
Pořadatelem Bitvy o Slamburk je Město Borovany ve spolupráci s papírovým platnéřem Jiřím Havlisem, borovanskými spolky, organizacemi a dobrovolníky.
Vstupné je 50 Kč (do 3 let zdarma), s jízdenkou Českých drah a s průkazem ZTP má návštěvník slevu 50% ze vstupného.
sq
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA