Malí rytíři budou dobývat slaměný hrad

Bitva o Slamburk
U Nového rybníka v Borovanech v Českých Budějovic se v sobotu 25. srpna koná den plný rytířských her a soutěží ve středověkém duchu s názvem Bitva o Slamburk aneb Dělení růží.
Na děti čeká slaměný hrad „Slamburk“, který budou dobývat malí rytíři pěti vítkovických rodů (růží).
Již předem (on-line na www.slamburk.eu)  je možné se přihlásit jako rytíř do družin (Pánové z Krumlova, Hradce, Landštejna, Ústí a Rožmberka), vyrobit si doma zbroj nebo se přímo na místě zapojit do workshopů na zhotovení zbroje a kostýmů (meč, štít, varkoč) za pomoci vítkoveckých  rádců. Ve 13 hodin se průvod družin vítkoveckých i potulných rytířů vydá ku hradu Slamburku, kde bude uvítání praotcem Vítkem. Praotec družinám představí poklad, o který rody budou bojovat  při kratochvilných hrách až do 16:30 hodin. V tu dobu přijede na hrad Slamburk král, který vyhlásí vítěze her a pasuje rytíře. Mezi 17. a 18. hodinou se bude dobývat hrad Slamburk a v 18:30 dojde k zapálení Sokolího hrádku.

Ani ten, kdo se nechce zapojit do vítkovických rodů a bitvy o Slamburk, se v Borovanech u Nového rybníka nudit nebude. Po celý den bude na místě řemeslná tržnice s tvůrčími dílnami pro děti a od 10:00 do 18:00 hodin se budou na louce u rybníka a před hradem Slamburk střídat loutková divadla a vystoupení šermířů.
Pořadatelem Bitvy o Slamburk je Město Borovany ve spolupráci s papírovým platnéřem Jiřím Havlisem, borovanskými spolky, organizacemi a dobrovolníky.
 
Vstupné je 50 Kč (do výše meče zdarma), s jízdenkou Českých drah má návštěvník slevu 50% ze vstupného.
www.slamburk.eu

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama