REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Jak vybrat nejlepší dětské hřiště pro vaši zahradu?

Jestliže disponujete zahradou a máte děti, určitě jim pořiďte i hřiště. Na něm si totiž užijí spoustu zábavy. Pokud nevíte, podle jakých kritérií dětské hřiště vybírat, nezoufejte! Na následujících řádcích si na dětská hřiště posvítíme pěkně zblízka. Čtěte a nechte se inspirovat s námi!

Proč pořídit vašim ratolestem dětské hřiště?

Dětské hřiště má mnoho výhod. Je dokázané, že dětská hřiště probouzí v dětech kreativitu, zlepšují motoriku a také trénují pozornost. Děti si na hřišti procvičí svaly a natrénují obratnost. Modely s dětským domečkem navíc vybízí děti k hraní rolí. Do domečku lze totiž nainstalovat např. dětská kuchyňka, prodejní stánek nebo dětský ponk. Díky těmto herním prvkům si vaše děti užijí na zahradě opravdu vrchovatou porci zábavy každý den. Kvalitní dětské domečky z bytelným zastřešením poskytnout dětem zázemí na zahradě i v těch dnech, kdy nesvítí zrovna slunce. V létě v nich mohou vaše ratolesti dokonce i přenocovat. Děti si tak mohou hrát v takových domečcích celoročně. Široký výběr dětských hřišť je rodičům a dětem k mání např. zde: dětská hřiště v gardenway.cz. Tady si přijde na své i ten nejnáročnější zákazník.

Dětské hřiště Cedarwood, foto Gardenway.cz
Dětské hřiště Cedarwood, foto Gardenway.cz

Podle jakých parametrů vybírat dětské hřiště?

Dětské hřiště mohou rodiče svým ratolestem vybírat na základě různých kritérií. Důležité je, aby byla hřiště vyrobená z odolných materiálů. O těch si povíme více v závěru článku. Při nákupu hřiště bychom měli zvážit také věk dítěte, které ho bude využívat. Dětská hřiště mohou mít nejrůznější moduly s různým stupněm obtížnosti. Malé děti si oblíbily především hřiště s nízko položeným domkem. Velkou zábavu poskytnou dětem i nejrůzněji řešené přízemní otvory, které může dítě prolézat. I nejmenší děti pak ocení hřiště s houpačkou. Pro ty nejmenší se hodí houpačka s tzv. ohrádkou. Předškolní děti už pak udrží balanc a můžete jim tedy na hřiště zavěsit i klasickou laťkovou houpačku nebo houpací kruh. Ten je teď velmi populární a děti si ho tak mohou vyzkoušet i na veřejných hřištích v parcích apod.. Dětské hřiště pro starší děti pak může disponovat i dlouhou skluzavkou. Na některé modely lze napojit i vodní hadice. Starší děti pak mají v oblibě hřiště s domečky na stromě nebo hřiště, která obsahují lezecký modul.

REKLAMA

Plastové hřiště pro menší děti, foto Gardenway.cz
Plastové hřiště pro menší děti, foto Gardenway.cz

Z jakého materiálu by mělo být vyrobené kvalitní dětské hřiště?

Dětská hřiště mohou být vyrobená z nejrůznějších materiálů. Na trhu jsou plastové i dřevěné kousky. Najdeme i hřiště s hliníkovými a s textilními prvky. V posledních letech se těší velké oblíbenosti především dětská hřiště ze dřeva. A není se čemu divit. Dřevěná hřiště jsou velmi odolná a bytelná. Jako bonus jsou pak i tzv. udržitelná. Udržitelný koncept života už propagují ty největší světové značky pro děti. Je tak z čeho vybírat. Aby vám dřevěné hřiště dlouho sloužilo, můžete ho natřít lazurou nebo lakem. Vhodný je např. ten lodní. I plastové herní sestavy však nabízí dětem spoustu zábavy. Jejich výhodou je cena a také to, že je můžete na zimu lehce rozložit a uschovat. Nevýhodou je pak to, že po čase vybledne jejich barva a že nejsou tolik bytelné. Vždy tedy záleží, kolik chcete do hřiště investovat a na jak dlouho si přejete, aby dětem hřiště sloužilo.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA