REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Nezbytná výbava do kempu i „bez kempu“

19. 6. 2022

Léto láká do přírody. Někomu stačí pár hodin v lese, jiný raději vyrazí na několik dní. V tom případě ale už musí před výletem trochu přemýšlet a plánovat. Málokomu totiž vyhovuje vyrazit jen se spacákem a karimatkou. Proto přinášíme pár tipů na vybavení, které by vám při kempování nemělo chybět.

Vaření a jídlo

Pokud vám nevadí si z přírody odskočit do restaurace nasytit své hladovějící tělo, tento bod klidně přeskočte. Řada turistů a cestovatelů ale hospody ráda vynechá. Ti pak musí přemýšlet, jak při kempování a turistice vyřeší proviant a vše okolo. Někomu stačí paštika, jiný raději pořádné jídlo. V tom případě pak pomoc nehledá v běžném supermarketu, ale v obchodě specializovaném na outdoor. Právě tady totiž najdete instantní či konzervovaná jídla, jejichž porce odpovídá požadavkům běžného turisty. A nejen porce. Specializované firmy pracují na tom, aby potěšení neminulo ani turistovy chuťové pohárky. Výběr je tak opravdu široký.

Pokud už je vybráno, je třeba ještě vymyslet, kde dlabanec uvařit, ohřát a na čem servírovat. Naštěstí s sebou nemusíte tahat drahocenné porcelánové nádobí po babičce ani těžkou plynovou bombu s plotýnkovým vařičem. I v tomto ohledu vytvořil masový rozvoj turistiky poptávku, kterou výrobci nemohli nechat bez povšimnutí. Lehké a nerozbitné kempingové nádobí, stejně jako malý turistický vařič s náhradními plynovými kartušemi vážícími jen stovky gramů vyjde na pár stokorun.

REKLAMA

Světlo

Letní večery jsou teplé a plné světla. Vždyť venku bývá vidět i hodně po deváté hodině. Noc se ale nevyhnutelně blíží a potřeba světla s ní. Vždyť zábava nemusí končit se západem slunce. Dnešní LED technologie spojují vysoký výkon s minimální spotřebou energie. Nemusíte tak s sebou tahat spoustu baterií, akumulátor v moderním outdoorovém osvětlení totiž může vydržet několik probdělých nocí. Je pak už jen na vás, jestli zvolíte romantiku při bodových světlech čelovek, nebo sáhnete po velké svítílně, kterou umístíte doprostřed zábavy, aby viděli úplně všichni.

Campingový nábytek

Máte-li rádi své pohodlí a nechcete-li se ho zříct ani během výprav, kempování či výletů, máme pro vás dobrou zprávu. Stolky, židle, lůžka či dokonce skříňky se prodávají i v outdoorové variantě. Campingový nábytek bývá skladný a hlavně vyrobený z lehkých a zároveň odolných materiálů, jakými jsou například slitiny hliníku a moderní umělé tkaniny. To zajišťuje snadnou manipulaci a dlouhou životnost. Konstrukční jednoduchost pak vede k tomu, že za svůj letní obývák či ložnici nezaplatíte majlant. Stolek nebo židle vyjde třeba na tisíc korun, lůžko je o něco dražší.

REKLAMA

Otázkou tak zůstává, kde takové vybavení pro kempování sehnat. Doporučit lze zejména obchody specializující se na outdoor. Ty dobré obvykle mají e-shop i kamennou prodejnu. To platí například o Český ráj outdoor sports s prodejnou v Kosmonosech a e-shop pro zákazníky v celé ČR.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA