REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Pozemky Čenkovice. Luxusní stavební parcely v Orlických horách na úpatí Bukové hory

Pozemky Čenkovice

Čenkovice 6, 561 64 Čenkovice, Česko, Zobrazit na mapě

Máme pro Vás připraveno 36 stavebních pozemků na jihozápadním úpatí Bukové hory, v nadmořské výšce 750 – 830 m. n. m. v katastrálním území Čenkovice.

Pozemky s nádhernými výhledy

Pozemky jsou zatravněné a mírně svažité, je z nich nádherný výhled na panorama Orlických hor, Krkonoš, Polabí, Železných hor, Vysočiny a Žďárských vrchů. Potencionální kupující se dostane přímo od svého objektu na sjezdové a běžecké tratě SKI – REGIONU – BUKOVÁ HORA.

Buková hora je dominantním vrcholem jižního zakončení Orlických hor. Pozoruhodně zachovalý krajinný celek tvořený hřebenem hornatiny vede od Bukové hory k severu. Východní svah prudce spadá do Kladské kotliny a na ostatních světových stranách se střídají prudké svahy s vybíhajícími rozsochami. Lesní masiv Bukové hory neprotíná žádná významnější komunikace, pouze lesní cesty a pěšinky.

Výhled na panorama

Jedinečná přírodní scenérie Bukové hory je vyhlášena Přírodním parkem Suchý vrch – Buková hora. Prostor Bukohorské hornatiny je protkán systémem turistických a cykloturistických tras. Osobitá krása této oblasti je dotvářena čtyřmi vrcholy vyššími než 900 m.n.m. Z rozhledny na Suchém vrchu (995 m.n m.) a z hory Na Planiskách (933 m. n m.) se naskýtá úchvatný pohled na panorama Jeseníků, Hanušovické vrchoviny, Rychlebských hor, Kralického Sněžníku, Kladské kotliny, Orlických hor, Krkonoš, Polabí, Železných hor, Vysočiny a Žďárských vrchů.

Letní i zimní radovánky

Čenkovice nabízejí nepřebernou škálu sportovního vyžití, jak v zimě, tak i v létě. Na začátku sezony 2010/2011 byl v jihovýchodní části Bukové hory spuštěn zcela nový SKI areál evropské úrovně a tímto se Buková hora stala největším lyžařským areálem Pardubického kraje, s novým názvem SKI REGION BUKOVÁ HORA.

Tento moderní lyžařský ski region nabízí síť sjezdových tratí o celkové délce 6 100 m. Sjezdové tratě jsou denně upravovány a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Od zimní sezony 2011/2012 bude SKI REGION BUKOVÁ HORA by měl disponovat dvěma sedačkovými lanovkami a sedmi vleky. Pro vyznavače běžeckého lyžování je k dispozici běžecký areál Buková hora – Suchý vrch s více než 65 km strojově upravovaných běžeckých tras různé náročnosti.

V letní sezoně můžete v Čenkovicích využít minigolf, tenis, volejbalový kurt, stolní tenis a hřiště na malou kopanou. Dále jeden lyžařský vlek, na kterém můžete vyzkoušet travní lyže, nebo horské minikáry a koloběžky. Samozřejmostí je nepřeberná škála turistických a cykloturistických tras. Více informací naleznete na www.skicenkovice.cz

www.pozemky-cenkovice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA