Jak si užít dovolenou v Egyptě s dětmi

Egypt – dovolená s dětmi


Láká vás dovolená v Egyptě, ale nejste si jisti, jestli je to s dětmi dobrý nápad? Přece jen to je pořád docela exotika. Opravdu tam dětem nehrozí žádné nebezpečí a nebudete je muset pořád jen hlídat? Chcete si přece také odpočinout a věnovat se chvíli sami sobě, což si rozhodně zasloužíte. Žádný strach! Egypt je naopak pro rodinnou dovolenou ideální destinace. Stačí znát pár triků, se kterými vás teď seznámíme.
 
Jaké vybrat letovisko
Možností, kam se s dětmi v Egyptě vydat, máte více. Naším tipem je vyhlášené turistické středisko Hurghada, ležící přímo na pobřeží Rudého moře. Právě jeho tyrkysové vody a pestrý podmořský život patří k největším lákadlům tohoto letoviska. Pro děti je tu navíc ideální pozvolný vstup do moře s příjemnou teplotou kolem 22 stupňů.
Díky strategické poloze blízko nejvyhledávanějších egyptských památek odtud můžete také snadno podniknout výlety například do Luxoru, Karnaku, Káhiry, Gízy a dalších zajímavých míst. Děti přitom můžete vzít buď s sebou, nebo, jsou-li na to ještě malé, ve většině hotelů vám je ochotně pohlídají specializovaní animátoři, kteří mají na starosti dětské programy.
Jak zvolit vhodný hotel
Většina cestovních kanceláří u jednotlivých hotelů ve své nabídce uvádí, zda jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Pokud požadovanou informaci nenajdete, raději se zeptejte přímo v cestovní kanceláři, ať si dovolenou v Egyptě zbytečně nezkazíte. A co by měl takový hotel nabízet?
Může jít už o samotné umístění, které by mělo být v klidném prostředí. Pokoje by dispozicemi i vybavením měly odpovídat požadavkům rodiny s dětmi, problémem by nemělo být například zajištění dětské postýlky. Přímo v objektu nebo poblíž musí být dostupná lékařská služba, hodit se určitě bude také třeba supermarket.
Hotelové bazény již bývají samozřejmostí, děti ale ocení zejména skluzavky, tobogány a další atrakce. Chybět by neměl ani park nebo hřiště, kde se mohou do sytosti vyřádit. A hlavně propracovaný dětský program, který zajistí, že se nebudou ani chvíli nudit a vy si budete moct v klidu vydechnout.
4 tipy jak zabavit děti i sebe
Na závěr jsme pro vás připravili malou ochutnávku toho, co vše můžete v Egyptě podnikat. Uvidíte, že o nezapomenutelné zážitky opravdu nebude nouze.
1. Šnorchlování na korálových útesech – Podmořský svět kolem Hurghady je skutečně výjimečně bohatý a krásný a přitom zdaleka není dostupný jen zkušeným potápěčům. Prozkoumávat fantastické korálové útesy plné pestrobarevných rybek a dalších nevšedních živočichů můžete s dětmi vyrazit v rámci některého z lodních výletů na ostrov Giftun, který je pro šnorchlování doslova stvořený.
2. Plavba ponorkou – Máte-li hodně malé děti či se vám z jakéhokoliv jiného důvodu nechce do vody, příjemnou alternativou šnorchlování může být plavba lodí s proskleným dnem nebo dokonce ponorkou. Život pod hladinou se vám otevře jako na dlani a přitom zůstanete po celou dobu v suchu a pohodlí.
3. Výlet do pouště – Zejména menší děti zřejmě nezaujmou památky, ale určitě se s nadšením svezou na velbloudovi, což je atrakce, která k Egyptu zcela neodmyslitelně patří. Oblíbené jsou zejména výlety džípem k beduínským vesničkám v poušti, na kterých můžete být mimo jiné i svědky zvláštního úkazu zvaného fata morgána.
4. Speciální program pro děti – Bohatý program ale bývá pro děti nachystán i přímo v hotelu. Například Cestovní kancelář FISCHER pořádá na svých zájezdech tzv. BABY Funtazie klub, který je otevřený všem dětem již od čtyř let i jejich dospělému doprovodu. Kromě her a zábavy se zaměřuje i na diskusní besedy s tématy kolem výchovy a vývoje dětí a celou řadu dalších aktivit. Vše pod vedením odborníků, kteří mají s péčí o děti mnohaleté zkušenosti.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama