5 tipů, jak zabavit děti na dovolené

Chystáte se na rodinný výlet nebo dovolenou? Pak je nejvyšší čas se připravit na to, že svým ratolestem budete muset čas od času vymyslet nějaký program. Přinášíme 5 tipů, jak zabavit děti na dovolené.

Zasportujte si!

Ať už se chystáte k moři nebo na letní výšlap po horách, vždy se vyplatí do dětského kufru přibalit nějaké sportovní potřeby. Pokud už máte děti starší, nechte je, ať se o své věci a jejich balení starají sami. Posílíte tak jejich smysl pro zodpovědnost a schopnost rozhodování.

Na vás je jen sehnat jim kvalitní kufr. Ten by měl odpovídat jejich stáří. Malinkým dětem přeci jen stačí malé zavazadlo na plyšáka. Zatímco ty starší už budou chtít své věci u sebe. Zkuste jim pořídit takový, který budou rádi nosit a do kterého se jim vejde vše, co potřebují.

Proč sport? Nějaká ta aktivnější zábava je vždy dobrá, zabaví se u ní celá rodina. Navíc, ratolesti se při ní řádně unaví a vy budete mít večer jen pro sebe. Jaké sportovní potřeby zabalit? Inspirujte se.

  • Nafukovací míč – protože s míčem existuje 1000 a 1 hra, kterou si děti mohou užít.
  • Plavky – neexistuje resort, který by neměl poblíž bazén, rybník, jezero či moře. Plavání je skvělá zábava, a i ve vodě si můžete zahrát spoustu her.
  • Výbavu na badminton nebo tenis – hrajete? Pokud ne, je nejvyšší čas začít.
  • Oblečení na kolo – dnes už se dá kolo i helma půjčit téměř všude. Zde máte tipy na cyklovýlety i s dětmi!

Filmové odpoledne

Ne vždy se nám nebo dětem chce do náročnějších aktivit. Někdy k tomu dokonce není ani vhodné počasí. Ničemu neuškodí, když si jeden den uděláte volnější a dětem pustíte filmy, pohádku nebo oblíbený seriál.

Mohou se dívat z tabletu, ale to není vždy nejlepší řešení. Především když se vás chce dívat víc, nebo když se sourozenci často postrkují. K naprosté většině televizí už dnes jde připojit flashdisk nebo notebook skrze HDMI kabel. Vezměte si proto s sebou svůj přenosný počítač i s flashkou nebo příslušnou kabeláží a udělejte si filmové odpoledne.

Deskové hry a karty

Společenské hry jsou další aktivitou, která vás zachrání během špatného počasí. Nakonec se díky nim perfektně zabavíte i večer, než děti pošlete spát. Vezměte si s sebou oblíbenou deskovou hru, balíček karet nebo sadu kostek.

Zabalte si to, co vaší rodinou baví nejvíc. Existují i zmenšené magnetické modely například šachů, dámy nebo vrhcábů. U těch máte jistotu, že nezaberou moc místa, a navíc vás nebude tolik mrzet, když je děti poztrácí. A pokud jste na dovolené v zahraničí, můžete si pořídit místní balíček karet nebo deskovou hru – rovnou tak získáte i pěkný suvenýr.

Hra na detektivy

Máte před sebou výlet po památkách nebo po městě, ale dětem se moc nechce? Namotivujte je! Zahrajte si společně hru na detektivy. Vymyslete seznam budov nebo věcí, které byste při cestě mohli zahlédnout (například policistu, poštu, modré auto atd.) a dejte dětem za úkol, aby na ně během cesty dávaly pozor. Jakmile některý z cílů zahlédnout, musí vám o tom říct a vy jim za to dáte bod.

Tato hra se lépe hraje v obydlených oblastech, městech a vesničkách. V přírodě je těžší něco vymyslet, avšak není to nemožné! V lesech mohou děti hledat například šišky, na plážích zase mušle. A kdo získá nejvíc bodů, zaslouží si odměnu. Ovšem nezapomeňte ani na poražené, jinak by s vámi příště už nemuseli chtít hrát.

Audioknihy a knihy

Všechny děti milují poutavé příběhy a pohádky. Do batohu můžete přibalit klasické tištěné knihy a společně si je číst na pláži. Starší drobotina si zase bude číst sama. Kromě konvenčních knih se nám perfektně osvědčily i pohádkové audioknihy. Ty můžete zapnout například z tabletu, telefonu nebo z rádia během cesty autem. Připravte se na dlouhé chvíle zásobou audioknih na flashdisku.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama