REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

iQLANDIA Liberec: Věda je zábava!

foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cz
Jediný humanoidní robot v ČR

Přijít na kloub mnoha záhadám přírodních zákonitostí, proletět se vesmírem, prozkoumat lidské tělo nebo se vydat do nitra planety Země. Science centrum iQLANDIA nabízí zábavu – chytrou zábavu, při které se na chvíli proměníte ve vědce, lékaře nebo astronauta. Stovky exponátů navíc doplňuje neméně zajímavý program – science show plné výbuchů a netradiční experimenty i nejrůznější workshopy.
Nejznámějším obyvatelem iQLANDIE je Thespian – humanoidní robot, který umí mluvit. Ale i Thespian je jen jedním exponátem, kterých je v iQLANDII na čtyři sta. Teslův transformátor, Ohnivé tornádo, Interaktivní pískoviště či Simulátor kosmického výcviku. To jsou názvy jen několika z nich. Mnohé z exponátů se průběžně mění, science centrum chystá i nové expozice. Každá návštěva centra tak je jiná než ta před tím.
iq_geoOjedinělý zážitek přináší i Planetárium. Na kupoli o průměru devíti metrů shlédnete například film o dobývání vesmíru nebo se ocitnete v roli nenápadného průvodce Charlese Darwina na jeho výzkumných cestách a přijdete na kloub evoluční teorii.
foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cziQLANDIA, to je také pestrá nabídka doprovodných programů. Při science show zažijete gigantický dusíkový výbuch, stanete se cílem toroidních vírů nebo si vyvoláte vlastního kouzelného džina. V moderních laboratořích zase můžete navštívit nejrůznější workshopy, týkajících se třeba přeměn energie, kouzelné chemie nebo lidských schopností.

Otevírací doba

foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cz
1. 9. 2015 – 30. 4. 2016
iQLANDIA
pondělí: zavřeno
úterý – pátek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 19.00
neděle: 9.00 – 17.00
foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cziQPARK
pondělí – pátek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 19.00
neděle: 9.00 – 17.00
V době školních prázdnin a státních svátků máme rozšířenou otevírací dobu 9.00 – 19.00
iQLANDIA Liberec
adresa: Nitranská 10, Liberec 460 07
telefon: +420 486 103 090
email: [email protected]
Více o science centru a jeho programu najdete na webu www.iQlandia.cz.
iq_exterier
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA