REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

IQ park Liberec

Iq park Liberec

Na téměř dvou tisících metrech čtverečních je v IQ parku Liberec na 200 interaktivních exponátů demonstrujících přírodní zákony a fungování lidského těla.
Součástí expozice se mohou stát malí i velcí v zrcadlovém bludišti, které je o jedno zrcadlo větší než labyrint na Petříně, nebo v Šikmé místnosti, kde žádná hrana není v pravém úhlu s jinou.
Čich a hmat prověří expozice Lidské smysly. Poznají děti jednotlivé druhy koření a bylinek? Určí po hmatu, který z předmětů je těžší? Že se dá zrak oklamat, potvrdí optické klamy či iluze nekonečného prostoru.
A nejen to, březnový program na každou sobotu a neděli od 16 hodin pro Vás připravil Science show! Předvádí se pokusy s Van de Graaffovým generátorem, tekutým dusíkem nebo s plyny. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, rozbouchat růži na prach, vyrobit zmrzlinu pomocí tekutého dusíku, aj. Zjistěte, co udělá vařící voda nalitá do kapalného dusíku, který má -196°C? V neděli se navíc konají workshopy (nejen) pro děti: Kyanotypie – vyrobte si fotografii starou fotografickou metodou, modrotisk neboli železitý tisk. Také si můžete zhotovit nejjednodušší fotoaparát, tzv. dírkovou komoru. IQ park je součástí zábavního centra Babylon Liberec, kde je pro děti kromě aquaparku také lunapark.
Program iQparku v březnu
Soboty a neděle 16hod.: SCIENCE SHOW – Dotknete se 500 tisíc voltů…
Páteky 16hod.: Komentovaná prohlídka – Podívejte se s námi do zákulisí iQparku.
Neděle 14hod.: Workshop pro děti – Kyanotopie
Denně: Interaktivní výstava – Dobrodružství na hradě
Více info na: www.iqpark.cz
Foto: www.akce.cz, www.brestalovi.net
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA