REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Hravé seznámení se zvířátky v Zásmucké Bažantnici

Zásmucká Bažantnice
Zásmucká Bažantnice

Chcete porovnat délku svého skoku s blechou nebo si prohlédnout tajemný Jelení tunel? Pak určitě neváhejte a vydejte se na procházku naučnou stezkou Zásmucká Bažantice, která se nachází ve stejnojmenné oboře v obci Zásmuky. Stezku zde v roce 2014 vybudovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zásmuky díky programu NET4GAS Blíž přírodě.

Především malí návštěvníci se zde zábavnou formou seznámí s přírodou a jejími obyvateli. V připraveném doskočišti si mohou porovnat délku svého skoku třeba s blechou, veverkou nebo jelenem, s pomocí hlavolamu se dozvědí, jak funguje přirozený potravní řetězec v přírodě nebo si pohrají s obří maketou brouka páchníka, který v této lokalitě žije.
Díky naučné stezce celým územím obory se děti naučí poznávat i další živočichy a rostliny, protože například v korunách mohutných dubů bydlí veverky či netopýři. Pokud však nebudete mít štěstí a zvířátka neuvidíte, je tu jelen Janek, který vás celou stezkou provede a na naučných cedulích vám všechny živočichy i rostliny představí. Seznámíte se i s historií obory, především s chovem trofejních bílých jelenů v minulosti.
da
Místo: Zásmuky, okres Kolín, Středočeský kraj
Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné a budoucí generace. NET4GAS systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ znamená významnou součást trvale udržitelného rozvoje. Je dlouholetým generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti. Často se jedná o místa s výskytem vzácných či ohrožených druhů flóry a fauny. Budují naučné stezky, pozorovatelny, informační tabule či interaktivní hrací prvky, které mají za cíl nejen veřejnost do přírody přilákat, ale zároveň vzbudit zájem o její ochranu a úctu k ní. Díky programu NET4GAS Blíž přírodě tak získají turisté skvělé tipy na výlety a dozvědí se o krásných místech, která by jinak zůstala zapomenuta.
Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.cz.

Foto: Český svaz ochránců přírody

sdads
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA