Hrady a zámky se otevírají dětem

unnamed_01

Zámek Sychrov


Máte malé děti nebo školáky a hledáte pro ně program?
Pojďte na zkrácenou prohlídku, která je vedena zábavnou formou a vede ji princ, princezna, či jiná pohádková, nebo historická postava. V nabídce jsou i zajímavé výstavy a další programy pro nejmenší.
Zkrácené prohlídky nabízí během prázdnin zámek Sychrov (princezna), Zákupy (princezna), Náchod (doprovod vévody či vévodkyně i s možností focení v dětském kostýmu krále či princezny), Slatiňany (žokejka Lata) a hrad Grabštejn (sv. Barbora). Příležitostně jsou dětské prohlídky vypsány na zámku v Litomyšli, zde děti provází paní Kajetána.
Kromě těchto dětských prohlídek nabízí zámek Sychrov i „Medvědí galerii“ v zámeckém sklepení, která volně navazuje na hru „Cesta za pokladem medvědího klanu“, kterou si rodiče a děti mohou dle zakoupených dispozic zahrát v zámeckém parku. Pro kluky a tatínky je v zámecké konírně interaktivní výstava TECHNOPOLIS. (www.zamek-sychrov.cz)
Zámek Zákupy má v nabídce princeznovské prohlídky, ale také výstavu strašidelných bytostí – v zámeckém sklepení se ukrývá např. drak, hejkal a divoženky. Na zámku je navíc i speciální dětská trasa, kterou můžete projít i bez původce – jedná se o pokoj princezny a pokojíčky plné panenek od soukromých sběratelek. (www.zamek-zakupy.cz)
Pestrý program pro rodiny s dětmi nabízí i Soubor lidových staveb Vysočina (Betlém a Veselý kopec) – www.vesely-kopec.eu
unnamed_03
foto: Archiv NPÚ, ÚPS na Sychrově

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama