Hradozámecká noc 2013 se blíží

Slezsko-ostavský hrad

Slezsko-ostavský hrad


Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013.
Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví. Mezi nimi nebudou chybět ani památky, které spadají pod projekt „Otevřte 13. komnatu“.
Hlavní program Hradozámecké noci proběhne na hradě Rožmberk, ale na noční kostýmované prohlídky, které doplní divadelní představení a hudební vystoupení s komponovanými programy, se mohou návštěvníci těšit i na zámcích Loučeň, Děčín, Karlova Koruna, na hradě Grabštejn a Slezsko-ostravském hradě. Pro všechny noční cestovatele je připraven bohatý kulturní program, který skončí až s východem slunce. V týdnu od 23. srpna do 1. září lze navštívit památky zapojené do projektu „Otevřte 13. komnatu“ prostřednictvím speciální zvýhodněné vstupenky, která umožní vstup do všech deseti hradů a zámků. Vstupenku mohou dospělí zakoupit za 600,-Kč a pro děti do 10 let ji pořídí za 300,- Kč. Vstupenku lze využít tedy i na Hradozámeckou noc.
Kulturní program Hradozámecké noci nabízejí historické památky po celé České republice. Do akce se zapojilo i několik památek z projektu „Otevřte 13. komnatu“.  Na zámku Loučeň si mohou vybrat noční cestovatelé hned z několika prohlídek s Bílou paní či jinou kostýmovanou postavou a doslova zažít prohlídku s chutí čokolády, medu či vína. Kdo má smysl pro dobrodružství může přespat ve vlastním stanu v zámeckém parku, případně ve vlastním spacáku pod střechou zámecké oranžérie. Na Děčínském zámku se uskuteční již 13. ročník festivalu Literární Zarafest a i zde se budou konat speciální kostýmované prohlídky, jimiž bude provázet sám Černý rytíř – Zikmund z Vartenberka. Vrátit se v čase a načerpat atmosféru historických událostí mohou za svitu svíček návštěvníci i na zámku Karlova Koruna za doprovodu ducha Hraběte Oktaviána Kinského. Den plný zábavy, hudby a tance vyvrcholí dětským karnevalem a na rozloučení s prázdninami je připraven velký maškarní rej. Hrad Grabštejn nabídne svým návštěvníkům  v rámci Hradozámecké noci koncert německé hudební skupiny Mardi Gras a hradem provede poutníky svatá Barbora Grabštejnská. Kromě ní však ožijí i další veselí a hrůzu nahánějící pomocníci. Kdo chce prožít doslova „Strašidelnou noc na hradě“,  může se vydat na Slezsko-ostravský hrad. V tyto dny bude hrad celý večer až do noci plný strašidelných  a tajemných pohádkových bytostí.
Již v týdnu od 23. srpna do 1. září lze navštívit památky zapojené do projektu „Otevřte 13. komnatu“ prostřednictvím speciální zvýhodněné vstupenky, která umožní vstup do všech deseti hradů a zámků. Vstupenku mohou dospělí zakoupit za 600,-Kč a pro děti do 10 let ji pořídí za 300,- Kč. Vstupenku lze využít tedy i na Hradozámeckou noc.
Více informací získají návštěvníci na stránkách www.otevrte13komnatu.cz v sekci e-shop.
vstupenka

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama