REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Dolní Rakousko: We are family!

Pohodová dovolená s dětmi

Největší rakouská spolková země boduje kulturní rozmanitostí, pohostinností a fantastickými zážitky v přírodě. A s dobrým pocitem, že se máma s tátou baví stejně dobře jako jejich pohodové děti, temperamentní děti a teenageři, kteří hledají ty nejpůsobivější motivy na Instagramu.

„Jaký byl váš nejlepší zážitek z dovolené?“ Mezi školními slohovými pracemi je to stále nejoblíbenější otázka. Na tento úkol však není tak snadné odpovědět. Zvláště pokud jste měli to štěstí a strávili jste nejkrásnější období roku v Dolním Rakousku, zemi takříkajíc neomezených prázdninových možností. A pro malé hosty je to jakési velké dobrodružné hřiště, kde následuje jeden prázdninový zážitek za druhým.

Pro ty, u kterých už je to nějaký ten pátek, kdy měli poslední lekce dějepisu a zeměpisu už, malá nápověda: Dolní Rakousko má strategickou polohu ve středu Evropy, což se odráží i v historii této největší rakouské spolkové země. Kdysi tuto zemi osídlili Keltové a Římané. Vévodové, králové, císaři a sultáni zde zanechali své stopy nebo svedli rozhodující bitvy. O této bohaté historii dnes svědčí hrady, kostely a paláce. Dunaj protéká zemí od západu na východ v délce 286 kilometrů. A přímo v jeho středu, v srdci Dolních Rakous, leží hlavní město Rakouska Vídeň. Ale už dost vysvětlování! Vzhůru za vzrušujícími dobrodružstvími a bezstarostnou prázdninovou zábavou!

REKLAMA

Foto: © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth
Foto: © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Oblast Mariazellerland: Vždy s dobrou náladou nahoru a dolů

V okolí Annabergu a Mitterbachu je trasa vždy do kopce nebo z kopce – ať už pěšky, lanovkou, na koni nebo na kole. Oblast Gemeindealpe Mitterbach láká na stoupání s krásnými výhledy a náročné sjezdy, zatímco v soutěsce Ötschergräben se rodiny mohou ponořit do krásné přírody. Jedno však mají společné: za zábavou pro celou rodinu nemusíte chodit daleko.

Foto: © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth
Foto: © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Oblast kolem hory Schneeberg: Krásné louky a vodopády

REKLAMA

V oblasti mezi vrcholy Schneeberg a Hohe Wand se nachází mnoho nádherných cílů pro rodinnou turistiku. Přírodní rezervace bohatá na druhy, celoroční zázračná krajina a působivé vodopády lákají k odpočinku a obdivu, zatímco četné turistické stezky lákají k dobrodružství.

Foto: ©Wexl Trails St. Corona am Wechsel
Foto: ©Wexl Trails St. Corona am Wechsel

Oblast Wechsel: Ráj výhledů. A rodiny.

Ráj výhledů je také rájem pro rodiny. Ostatně panoramata nejsou jedinou zajímavostí, kterou zde můžete vidět. Těšit se můžete také na fantastické krápníkové jeskyně, rychlé sjezdy nebo nový úhel pohledu na přírodu. V zimě se oblast Wechsel mění v rodinný kopec, v létě nabízí všestranné aktivity.

Foto: ©Mostviertel Tourismus, weinfranz.at
Foto: ©Mostviertel Tourismus, weinfranz.at

Ybbstalské Alpy: Skvělé vrcholové zážitky a osvěžující horská jezera

Ybbstalské Alpy v krásném regionu Mostviertel dokonale spojují jemné a divoké stránky této oblasti. Zde si můžete užít rodinné výlety nebo načerpat energii během příjemného dne u jezera Lunzer See. Ať už vy a vaši blízcí hledáte cokoli, v Ybbstalských Alpách to určitě najdete.

Foto: ©Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth
Foto: ©Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Oblast Železná cesta: Vzrušující dobrodružství a osvěžující cyklistika v údolí Ybbstal

Městečko Waidhofen an der Ybbs se nachází v oblasti Železné cesty v Dolním Rakousku a umožňuje rodinám objevovat tuto výjimečnou oblast Rakouska pěšky, pěšky nebo na kole. Mohou se zchladit v řece Ybbs a poté se osvěžit v místních hospůdkách, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Další tipy na rodinnou dovolenou najdete tu.

REKLAMA

Foto: ©Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum
Foto: ©Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA