REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Co zažít s dětmi v Praze za 3 dny?

Chystáte se na rodinnou dovolenou do Prahy? Během 3 dnů toho můžete v Praze zažít spoustu vzrušujícího. Máme pro vás tipy na zábavu pro vás i pro děti. Většinu aktivit navíc můžete dělat i tehdy, když je venku ošklivo.

Praha toho má spoustu co nabídnout, a to jak dospělým, tak dětem. Ubytování s dětmi v Praze vybírejte tak, aby splňovalo všechny vaše požadavky. Ne všude jsou totiž schopní zapůjčit například dětskou postýlku. Raději si dopředu ověřte, jak na tom ubytovací zařízení je. A pokud už jste našli ten správný hotel, je čas na zábavu!

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada v pražské Troji patří mezi nejoblíbenější turistické cíle rodin s dětmi.  Pro dospělého stojí vstup 250 Kč, pro dítě 200 Kč. Při zakoupení rodinného vstupného zaplatíte 800 Kč. A děti do 3 let neplatí vůbec nic. K Zoo se dopravíte hromadnou dopravou, ale lze využít i parkoviště vedle areálu.

REKLAMA

Zoo Praha na vás čekají exotická zvířata ze všech koutů světa, včetně pavilonů, ve kterých si prohlédnete, jak žijí ve svém přirozeném prostředí. Každý výběh má stanovenou dobu na krmení, na které se můžete přijít podívat. Oblíbené je zejména krmení vyder, lachtanů a tučňáků. Součástí zoologické zahrady je i malá zoo s domácími zvířaty jako jsou kozy, morčata, prasata a další, které si děti mohou pohladit a nakrmit je krmivem z automatu.

Zoo navíc pravidelně pořádá vzdělávací akce pro návštěvníky každého věku. Program se vždy zaměřuje na nějaké konkrétní zvíře, které skrze přednášky a ukázky dětem i dospělým lépe představí. V areálu se lze přepravovat pomocí vláčku. K dispozici jsou stánky s občerstvením, restaurace a samozřejmě suvenýry. Kdyby se vám nějaké zvíře hodně zalíbilo, můžete se stát jeho sponzory a přispívat mu na krmení celoročně.

REKLAMA

Aquaparky a bazény

Jestli má vaše rodina ráda vodní radovánky, Aquapark Čestlice nesmíte minout. Areál najdete na okraji Prahy, dopravíte se tam buď autobusem zdarma ze stanice Opatov, nebo autem. Lze využít i parkoviště. Vstupné do Vodního světa stojí pro dítě 749 Kč, pro dospělého 949 Kč. Za rodinu zaplatíte 2249 Kč. Návštěva se dá rozšířit o vstup do Saunového světa nebo fitness centra.

Ve Vodním světe na vás kromě vířivek a bazénů na plavání čeká 12 tobogánů a 450 metrů dlouhá divoká řeka. Oblíbenou atrakcí je i umělé vlnobití, které se opakuje v pravidelných intervalech. V Saunovém světě si zase můžete vyzkoušet až 14 saun, perličkovou koupel a studené bazény. Občerstvení zakoupíte uvnitř v bufetu, mají i teplá jídla. A ve venkovním bazénu je k dispozici vodní bar.

Pěkně si zaplavete i v bazénu na Šutce nebo v Letňanech, které jsou o něco levnější, avšak nemají tolik zajímavých atrakcí. Wellness, koupání a sportovní halu najdete ve sportovním areálu Jedenáctka vodní svět.

Muzeum lega

Kdo by nemiloval lego? Muzeum lega Praha ukrývá jednu z největších lego sbírek na světě. Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Dospělí platí 265 Kč, děti 170 Kč. Rodinné vstupné vyjde na 620 Kč. Vstupenky v online předprodeji jsou levnější než na místě, proto raději kupujte předem online. Muzeum najdete v centru Prahy nedaleko Národní třídy.

Na ploše 420 metrů čtverečních se nachází 20 tematických expozic obsahujících dohromady 3000 unikátních modelů, které jsou složeny z více než 1 000 000 kostiček. Prohlédnout si můžete repliky českých i světových památek, dále pohádkové postavy, scénky z kultovních filmů a další. Pro děti jsou připravené různé kvízy a soutěže.

Toboga Fantasy

Děti si rády hrají, o tom není pochyb. Vezměte je do jednoho z největších zábavních parků. Výhodou je, že zde najdete vyžití jak za každého počasí, dokonce i když venku prší. Hala Toboga se nachází na Zličíně. Vstupné pro děti začíná na 149 Kč – podle toho, jak dlouho zde zůstanete. Dospělí platí 49 Kč.

Toboga je v herna, která se nachází v hale o velikosti přes 6000 metrů čtverečních. Najdete zde atrakce, prolézačky, skluzavky a spoustu dalších. Legraci si zde užijí jak dospělí, tak děti. Připravte si vhodné sportovní oblečení. Uvnitř haly se nenosí obuv, pouze ponožky. Pokud byste neměli protiskluzové, můžete je zakoupit na recepci.

Planetárium Praha

Planetárium v areálu Stromovky uchvátí návštěvníka každého věku. Vstup pro dospělé stojí 179 Kč, pro děti 139 Kč. Rodiny platí 489 Kč.

Pozor, nepleťte si planetárium s hvězdárnou. V planetáriu se totiž hvězdy a další vesmírné jevy promítají na projekční plochu na kupoli. Pražské Planetáriumjednu z největších promítacích kupolí na světě. Díky speciální technologii a rozlišení 8K si budete připadat opravdu jako ve vesmíru. Promítá se každý den, programy jsou různé. Vybrat si můžete z témat pro starší i nejmenší děti.  

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA