REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Brněnská muzejní noc proběhne 19. května 2012

Brněnská muzejní noc 2012

Brněnská muzejní noc je tu pro vás už osmým rokem!
Letošní svátek muzeí oslavíme 19. května, proto si už teď můžete tuto květnovou sobotu označit v kalendáři velkými písmeny Brněnská muzejní noc 2012.
Tato stále oblíbenější akce, kdy muzea, galerie a další spřátelené instituce otevírají své dveře po setmění, nabídne svým návštěvníkům i letos bohatý kulturní program a představí pestrou nabídku jednotlivých institucí, kterou lze využít nejen o muzejní noci, ale po celý rok. I letos se pořadatelé zaměřili ve svých programech na propojení inovace s tradicí, návštěvníci se proto mohou těšit na výklady ve výstavách a expozicích, výtvarné a řemeslné dílny, ale i multimediální performance, jarmarky s historickým zbožím i artefakty, ochutnávky nejrozmanitějších jídel, hudební koncerty či autorská čtení. To vše se uskuteční od 18 hodin až do půlnoci. Přijměte pozvání pořadatelů, přijďte si vychutnat nesrovnatelnou atmosféru jedinečné akce a připojit se tak — alespoň pomyslně — k návštěvníkům v Amsterodamu, Paříži, Moskvě či desítkách dalších měst, které se pod hlavičkou Evropské moci muzeí také zapojí do tohoto svátku muzeí a galerií.
Program pro své návštěvníky letos připravuje patnáct brněnských institucí, mezi nimiž si přijde na své opravdu každý. Jen na vás bude, zda si zvolíte prohlídku nově zrekonstruované Hvězdárny a planetária Brno, výstavu v některém z muzeí v Brně a okolí, program v knihovně, prohlídku Brněnského podzemí, koncert v kostele či divadelní představení Národního divadla Brno, které už podruhé nabízí svůj program jako host Brněnské muzejní noci.
Brněnská muzejní noc se letos uskutečňuje už po osmé, a jako vše ostatní má i tato akce svůj vývoj. Některá z pořádajících muzeí se letos rozhodla vybírat symbolické vstupné, přičemž jeho výši a způsob placení si jednotliví pořadatelé určují sami. „Vynasnažíme se, aby podrobné informace byly dostupné včas pro všechny, kdo si chtějí své muzejní ponocování předem naplánovat, třebas i s ohledem na to, kam budou mít vstup zcela zdarma, kde bude vstupné dobrovolné, nebo bude stát symbolických deset či dvacet korun. Věříme však, že nám milovníci historie, umění a kultury zůstanou věrní,“ říká Kateřina Tlachová, zástupkyně ředitele Moravské galerie v Brně, která je garantem Brněnské muzejní noci.
Jako průvodce nočním muzejním programem návštěvníkům poslouží tištěná programová brožura, která opět nabídne i zvýhodněné vstupenky na výstavy a představení po zbytek roku, oficiální web akce www.brnenskamuzejninoc.cz a facebookové stránky facebook.com/brnenskamuzejninoc. Zde se zájemci dozví nejen podrobný program muzejní noci, ale i souhrnný jízdní řád speciálně vypravovaných linek Dopravního podniku města Brna a najdou mapky pro lepší orientaci. V týdnu před konáním akce bude opět fungovat informační autobus na brněnském náměstí Svobody. Každý návštěvník tak bude mít dostatečný prostor zorganizovat si své putování za uměním podle osobních možností a přání.
Brněnská muzejní noc se koná pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského. Je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.
POŘADATELÉ BRNĚNSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2012:
Moravská galerie v Brně, Muzeum města Brna, Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Dům umění města Brna, Muzeum romské kultury, Muzeum Brněnska, Mendelovo muzeum MU, Diecézní muzeum
Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Galerie HaDivadla, Turistické informační centrum města Brna, Hvězdárna a planetárium Brno, Červený kostel
 
Zdroj:www.brnenskamuzejninoc.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA