REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Zoo Praha připravila pro návštěvníky při příležitosti výročí bohatý program

Datum konání: 26. března

Místo konání :  ZOO Praha: Trója
80. sezonu Zoo Praha zahajujeme v sobotu 26. března, kdy slavnostně otevřeme galerii a občerstvení ve zrekonstruovaných Gočárových domech, pokřtíme knížku Ondřeje Suchého „Úsměvy z historie pražské zoo“ a oslavíme 6. narozeniny samice Hary koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha.

Kulaté jubileum si ale budeme připomínat po celý rok – přichystané jsou programy pro veřejnost, výstavy, publikace a další aktivity:
Historická zastavení – od dubna do října se přímo v areálu zoo, na www.zoopraha.cz a www.facebook.com/zoopraha můžete seznámit s důležitými mezníky v historii pražské zoo, a to přímo na místech, která jsou s nimi spjatá. Dovíte se o prvních stavbách, významných odchovech a zvířecích osobnostech.

Nedělní vzpomínání u čaje – každou první neděli v měsíci
(květen až říjen) od 17.00 hodin se s vámi o vzpomínky podělí ti, kteří se na historii zoo podíleli. Každý měsíc jiné zajímavé téma.

Historická pátrání v zoo – prázdninová soutěž
pro veřejnost na webu i na facebooku. Najděte v zoo podle historické fotografie místo, kde byla pořízena. Vyfoťte, jak vypadá dnes, fotografii nám pošlete a vyhrajte! Z historických i současných fotografií vznikne výstava, která bude prezentována v areálu Zoo Praha.
Do zoo nejen za zvířaty – od května do srpna budou v zoo probíhat tematické prohlídky za historií i současností. Představíme proměny areálu zoo v její 80leté historii (sochy, expozice, stavby i rostliny). Provedou Vás mimo jiné arch. Zdeněk Lukeš, ing. Jarmila Skružná z botanické zahrady nebo Markéta Vinglerová, dcera známého sochaře.
Na památku ze zoo – výstava upomínkových předmětů z 80leté historie Zoo Praha. Přijďte si prohlédnout historické suvenýry, plakáty a další trojrozměrné předměty! Výstava na Ochozu Pavilonu velkých savců od 4. června 2011.
Historický expres 18.–24. 7. a  8.–14. 8. se konají komentované jízdy vláčkem v horní části zoo, zaměřené jak jinak, než historicky.
28. 9. Jubilejní slavnost ? Zoo Praha slaví 80. narozeniny! Popřát jí přijdou i slavné osobnosti.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA