ZOO Praha láka na bohatý vánoční program s představením tygřího mláděte

Zvířátka slaví Vánoce

Zvířátka slaví Vánoce


Největším lákadlem do pražské zoo v nejbližších dnech se jistě stane pětiměsíční mládě tygra sumaterského, které bude od pondělí poprvé k vidění ve znovuotevřeném Pavilonu kočkovitých šelem. Důvodů k procházce za zvířaty v době kolem Vánoc je však mnohem víc.
PŘEDVÁNOČNÍ PROGRAM S NADÍLKOU
sobotu 21. prosince začínají v zoo Pohodové Vánoce, díky nimž ožije areál Dětské zoo představením Živého Betléma. V 11 hodin tam navíc skauti dopraví Betlémské světlo, které bude následně zájemcům k dispozici až do Štědrého dne u hlavního vchodu a Vzdělávacího centra Zoo Praha.
neděli 22. prosince oslaví své 1. narozeniny gorilí sameček Nuru. Od chovatelů dostane ozdobený vánoční stromek s ovocnými dárky. Každý, kdo přijde Nuruovi pogratulovat, od něj získá speciální novoroční přání na památku.
Den před Štědrým dnem se návštěvníkům pražské zoo znovu otevře Pavilon kočkovitých šelem a terárií, jehož oprava po povodni byla odložena s ohledem na zdárný odchov vzácného tygra sumaterského. A právě při této příležitosti bude pětiměsíční mládě poprvé k vidění. Pražská zoo připravila toto překvapení jako dárek svým návštěvníkům!
„Jde o samečka narozeného 28. července tygřici Surami. Pravděpodobně v důsledku stresu při povodních se o něj samice nestarala zcela uspokojivě a chovatelé jí proto museli od samotného počátku pomáhat,“ popisuje průběh vzácného odchovu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Kombinovaná péče tygřice a chovatelů zatím nebyla u tygrů sumaterských odzkoušena a její úspěch umocnil výjimečnost přírůstku,“ dodává.
Každý návštěvník, který se rozhodne pražskou zoo v pondělí 23. prosince navštívit, bude mít v rámci tzv. Happy Mondays vstupné za korunu!

VÁNOCE V ZOO

Nadílka ve formě zajímavého programu i zvýhodněného vstupného pokračuje i o svátcích – na Štědrý den mají vstup za korunu děti do 15 let. Návštěvníci si mohou užít mimořádné vánoční komentované krmení a setkání se zvířaty:

  • 10.00 hrabáči
  • 11.00 tučňáci
  • 12.00 velbloudi
  • 13.00 kočkovité šelmy
  • 13.30 lachtani

Návštěvníci mohou udělat radost zvířatům a obdarovat je dobrotami v podobě tvrdého pečiva, čerstvého či sušeného ovoce a zeleniny, ořechů nebo piškot. Pamlsky pro zvířata budou zaměstnanci zoo vybírat u hlavního vchodu.
Od 27. do 29. prosince je pro vás připraven program plný staročeských tradic a řemesel, díky němuž si budete moci s dětmi vyrobit svíčku ze včelího vosku, zjistit, jak funguje kolovrátek nebo co vše dokáže vyrobit dráteník či keramička.
Pro všechny, kteří přijdou do zoo na Silvestra, je připraven zajímavý program komentovaných krmení.  Otevírací doba Zoo Praha je do 14 hodin.
Více k předvánočnímu a vánočnímu programu na http://www.zoopraha.cz/aktualne/akce-v-zoo-praha/7754-zive-vanoce-v-zoo-praha
Akce na tento víkend

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama