REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

ZOO Ostrava

[inspic=680,left,fullscreen,thumb]Jedna z největších zoologických zahrad u nás,rekreační a odpočinkové centrum.
Rozkládá se ve Slezské Ostravě,v lokalite zvané Stromovka.
Historie
Zahrada byla založena v roce 1951,o devět let později přestěhována do současného areálu.Od svého vzniku se zapojuje do mezinárodních výzkumných a záchraných programů.
Od roku 1996 je členem Evropské asociace zoologických zahrad (EAZA).

Současnost

Na ploše 100 hektarů žije přes 250 druhů a 1300 kusů zvířat.Pro zahradu je typický členitý lesnatý terén.Protínají jí dvě hlavní souběžné trasy,lemované přehlednými výběhy a pavilony.
Zajímavost
K oblíbeným místům patří dětská zoo.I nejmenší caparti mohou přes schůdky do výběhu černých koz,kde se snimi dostávají do kontaktu.Obykle jsou přitom vybaveni krmivem,které se kupuje ve vedlejší restauraci.
Tip
Rys ostrovid.Je zdejší chovatelskou specialitou,symbolem a erbovním zvířetem zahrady,Ta už od roku 1965 získávala ze Sloveska divoké karpatské rysy,zajišťovala jejich rozmnožování a následnou reintrodukci v zemích,kde byl vyhuben:Německu,Rakousku,Švýcarsku,Itálii a Francii.Kromě ostrovida tu dnes chovají i rysa červeného,karakalího či kanadského.

Příjezd,Parkování

ZOO je z centra města označena.Po přejetí mostu přes řeku Ostravici vaše cesta povede ulicemi Českobratrská a Michálkovická.Po ní dojedete až k hlavnímu vchodu do zahrady.Před ním je prostorné placené parkoviště.
Akce v ZOO
Den s nadací OKD
Den pro evropské šelmy
Kontakt:
Zoologická zahrada Ostrava, p.o.
Oddělení pro kontakt s veřejností
tel.: +420 596 241 269
email: [email protected]
www.zoo-ostrava.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA