REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 3.12. a svátek má Svatoslav

ZOO Liberec se může pochlubit mláďaty bílého tygra a vy jim můžete dát jména

ZOO Liberec

ZOO Liberec má po 10 letech další mláďata bílého tygra.
Čtyřletá samice Surya Bára (otcem je 7 letý Paris) porodila v neděli 1. července ráno tři koťata, o všechna se přitom začala okamžitě starat.
Všechna mláďata Surya nejprve olízala, poté jim dala pít mléko a nehnula se od nich ani na krok. Mláďata jsou první dva až tři týdny slepá. Pohlaví malých tygrů se dozvíme do devíti týdnů, kdy nastane čas očkování, čipování a vážení.
Tygry sleduje bez ustání hned trojice kamer, chovatelé přitom v pavilónu zachovávají přísný klidový režim. Z tohoto důvodu se tedy pavilón šelem v neděli pro veřejnost zcela uzavřel a otevře se nejdříve v srpnu.
NEJNOVĚJŠÍ VÝVOJ  SLEDUJTE NA WWW.FACEBOOK.COM/ZOOLIBEREC nebo WWW.FACEBOOK.COM/BILYTYGR.
 
Jak se budou jmenovat?
I v letošním roce se ZOO Liberec rozhodla svěřit výběr jmen mláďat bílých tygrů do rukou veřejnosti. V roce 2002 vzešla z veřejné soutěže jména Afrodita, Achilles a Artemis, která byla čerpána z řecké mytologie, letos bude situace o to těžší, že v první fázi budeme hledat tři mužská a tři ženská jména a výběr zúžíme teprve v druhé polovině prázdnin, až potvrdíme pohlaví koťat. Své tipy mohou zájemci posílat na email [email protected] až do 31. 8., křtiny mláďat se uskuteční v první polovině září. Autor vítězného návrhu přitom bude odměněn nejen účastí na křtinách a upomínkovými předměty, ale obdrží rovněž poukaz na zážitkový program Ošetřovatelem v zoo (pro vítěze 18 +), který se uskuteční právě mezi našimi šelmami. Inspiraci, jaká jména navrhnout, může poskytnout následující sled jmen našich tygrů od začátku chovu:
Isabella (1992 – 2009)
Columbus (1992 – 2003)
Sitar (1990 – 2003)
Achilles (*2002, nyní v ZOO Bratislava)
Afrodita (*2002, nyní v ZOO Sóstó, HUN)
Artemis (*2002 nyní v ZOO Bělehrad, SRB)
Tibet (1990 – 2007)
Paris (2005 – )
Surya Bára (2008 – )
 
Zoologická zahrada Liberec
Masarykova 1347/31
460 01  Liberec 1
Česká republika
Zdroj: www.zooliberec.cz
REKLAMA

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA