REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Zoo Liberec láká na mláďata i nové expozice

Mládě antilopy koňské, buvolce běločelého, takina čínského, paviána pláštíkového, samička zebry bezhřívé nebo tři mladé viskači, které chová liberecká zoo jako jediná v republice. Do nové sezóny vstupuje Zoo Liberec nejen s novými přírůstky, ale připravuje i řadu dalších novinek. V pavilonu Zooexpo je k vidění nová expozice tropických žabek, mezi nimiž je i několik opravdu unikátních kousků. Ve čtrnácti speciálních teráriích se postupně usídluje třináct druhů těchto pestrobarevných obojživelníků, jejichž původní domovinou jsou deštné lesy.

Připravuje se také nová expozice pro novozélandské papoušky nestor kea. Moderně řešená voliéra s přírodními prvky i potůčkem nabídne vhodnější prostředí pro papoušky a návštěvníkům umožní sledovat tyto obzvlášť inteligentní a vynalézavé ptáky při jejich každodenní činnosti. Rekonstrukcí prošel také interiér opičince, kde byla mimo jiné vyměněná skla, výhled na chované šimpanze či gibony je tak mnohem lepší.

V nejbližší době potěší liberecká zahrada i mlsnější návštěvníky, kterým nestačí k občerstvení hranolky a „smažák“. V dolní části zahrady bude otevřeno nové bistro kontejnerového typu.

REKLAMA

Vypravte se na procházku po jarní zoo. V té liberecké na vás čeká přes 170 druhů zvířat z pěti kontinentů. Mezi nimi nechybí ohrožené žirafy Rothschildovy, slon indický, sob lesní, panda červená, šimpanzi, osel somálský, mravenečník velký nebo lev berberský.

Více informací na www.zooliberec.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA