REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

ZOO Lešná – Zlín

Zoologická zahrada Zlín patří mezi nejkrásnější místa celé Moravy. Areál zoo se rozkládá v historickém lešenském parku, ve kterém roste více než 1 140 druhů dřevin a okrasných bylin. Romantické prostředí areálu umocňuje zámek Lešná. Při procházce pod korunami stoletých stromů se seznámíte s typickými zástupci zvířat 4 kontinentů – Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky.

Při návštěvě zlínské zoo byste rozhodně neměli minout:
1. Jedinečné pavilony a expozice
Africká oblast
Pavilon afrických kopytníkůPavilon slonů, pavilon afrických kopytníků, nová expozice pro lvy, ostrov lemurů kata, expozice goril.
Asijská oblast
Rybník gibonů, ostrov lemurů vari, průchozí asijská voliéra, přírodní výběhy pro tygry ussurijské a medvědy ušaté, expozice „Asijská step“ s velbloudy, asijskými antilopami a ptáky.
Australská oblast
Průchozí australská expozice s běžci emu a klokany rudokrkými, nová expozice pro papoušky kakadu bílé.
Jihoamerická oblast
Komplex přírodních expozic Amazonie (ostrov kotulů, průchozí voliéra pro velké papoušky), expozice pro lamy vikuně, mravenečníky, tapíry a kapybary, lachtany, expozice pro nosály červené a pekari páskované.
2. Zámek Lešná
Lešenský zámek nabízí prohlídku jedenácti stylově zařízených pokojů. Návštěvníky okouzlí přepychovou dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami z antiky a Orientu. Zámek je otevřen od 1. dubna do 31. října.
3. Atrakce pro děti (během hlavní sezony)
Pokud zavítáte do zoologické zahrady s dětmi, rozhodně navštivte velký zábavný koutek, který leží v dolní části areálu naproti restaurace Farma U Koaly. Děti v koutku objeví skluzavky, dřevěný hrad, prolézačky, trampolínu, mohou se zde svést na ponících nebo na velbloudovi. V areálu zoo je rozmístěno velké množství různých houpadel, poblíž restaurace Limpopo je umístěna skákací žirafa. S lešenským vláčkem pak malí i velcí návštěvnici mohou procestovat celou zoo. Nástupiště vláčku je na nádvoří zámku Lešná (horní část areálu) a u Farmy U Koaly (dolní část areálu).
4. Komentované krmení zvířat (během hlavní sezony)
Komentované krmení zvířat je již stálicí v naší nabídce. U vybraných výběhů pracovník zoo informuje nejen o biologii zvířat, ale i o chodu zahrady. Rozhovor probíhá vždy souběžně s krmením a návštěvníci tak zpravidla mohou pozorovat zvířata z větší blízkosti. V květnu, červnu a v září poskytujeme tuto službu pouze o víkendech, v červenci a srpnu každý den mimo silně deštivé počasí.
5. Zámecký park
Zámecký park na Lešné patří k dendrologicky nejcennějším parkům na Moravě. Ve sbírce lešenských stromů objevíte zajímavé dřeviny z Evropy, Severní Ameriky nebo Asie. K nejvzácnějším stromům patří jinan dvoulaločný, kryptomerie japonská, metasekvoje čínská, sekvojovec obrovský a pajehličník přeslenatý, které najdete ve svahu pod Tyrolským domem. Mezi botanické poklady můžeme zařadit i liliovník tulipánokvětý, katalpu trubačovitou, dřezovec trojtrnný, paulovnii plstnatou či tisovec dvouřadý. Za zmínku určitě stojí i korkovník amurský, jehož kůra se využívala k výrobě korku.

Poloha:

Kontakt:
Poštou:
ZOO a zámek Zlín-Lešná, p.o.
Lukovská 112
763 14 Zlín 12
Telefonem:
+420 577 914 180
Faxem:
+420 577 914 053
E-mailem:
[email protected]
Zámek Lešná
tel.: +420 577 915 476
e-mail: [email protected]
Fotografie:

REKLAMA

Autor fotografií: Martin Krudenc

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA