REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Znovuotevření farmářských trhů

Po dlouhém zimním spánku se čeští farmáři vracejí zpátky na svá místa.

Tržiště se otevřou na náměstí Jiřího z Poděbrad, v Praze 3 ve středu dne 16. března od 8 do 18 hodin.Náplavka u Palackého mostu, v Praze 2 bude otevřena v sobotu 19. března od 8 do 14 hodin. Slavnostní zahájení proběhne vždy v 10 hodin.
Můžete se těšit na své oblíbené prodejce, ale i na novinky, které pro vás organizátoři trhů připravili. Mimo zajímavých tématických akcí to jsou i praktické věci, jako koše na tříděný odpad, kompostéry, ale také mlékomat, který bude v blízkosti trhů brzy umístěn.
Farmářské trhy budou pokračovat pravidelně dál – čerstvou zeleninu, ovoce, dobré uzeniny, drůbeží maso, mléko a mléčné výrobky, vajíčka, květiny a sazeničky, dobré pečivo, houby, česká a moravská vína, za studena lisované české oleje, koření, sladkovodní ryby, pivo, české knedlíky, mošty, med a medové výrobky můžete koupit každé úterý, čtvrtek a sobotu!
Velkou novinkou bude také otevření prvního farmářského trhu, zaměřeného na profesionální kuchaře, který bude umístěn na Dvořákově nábřeží, blízko Čechova mostu přímo na Náplavce. Jeho otevření je plánováno na duben tohoto roku.
Nejlepší produkty sezóny bude nabízet tzv. bedýnková komunita, přidružená k farmářskému tržišti „Jiřák“. V každé Farmářské bedýnce najdete rozmanitou čerstvou sezónní zeleninu, bylinky a ovoce, které dokáže česká země urodit, a co lze během týdne a víkendu spotřebovat. Jde vlastně o takový e-shop, kde si kromě bedýnky můžete přiobjednat i vajíčka z welfare farmy, med, mléčné výrobky a to nejlepší z masa a uzenin.
Kde a kdy si budete moci nakoupit zboží přímo od českých farmářů?
Kubáň: úterý a čtvrtek od 8 do 18 hodin, sobota od 8 do 14 hodin.
Náplavka (Rašínovo nábřeží): sobota od 8 do 14 hodin.
Jiřák (náměstí Jiřího z Poděbrad): středa od 8 do 18 hodin a sobota od 8 do 14 hodin.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA